Розрив договору щодо Азовського моря: Росія пригрозила Україні "наслідками"

Розрив договору між Росією та Україною про співпрацю щодо Азовського моря матиме наслідки й для Києва

Про це повідомив журналістам директор Другого департаменту СНД МЗС Росії Андрій Руденко, передає Depo.ua із посиланням на ТАСС.

"Якщо вони схвалять таке рішення (про вихід із договору по Азовському морю - ред.), це їхня справа. Природно, це спричинить певні наслідки і для України, і для Росії", - сказав він

Нагадаємо, 17 вересня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

21 вересня МЗС України направило Росії ноту щодо розірвання цього Договору.

Порошенко анонсував розповсюдження ноти про розірвання Договору про дружбу та співробітництво з Росією як офіційного документу Генеральної асамблеї ООН.

Директор другого департаменту СНД МЗС Росії Андрій Руденко повідомив, що Москва отримала ноту про розірвання "Великого договору" з Україною.

Водночас представник України у підгрупі з питань безпеки трьохсторонньої контактної групи Євген Марчук повідомив, що розірвання договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією може мати свої "підводні камені".

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року, ратифікували у 1998 році. Його ще називають "Великий договір". Країни офіційно визнали кордони один одного й закріпили принципи стратегічного партнерства.

Договір між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки був підписаний 24 грудня 2003 року в Керчі президентами Росії Володимиром Путіним та тодішнім президентом України Леонідом Кучмою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна