UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Марчук розповів про "підводні камені" розірвання "Великого договору"

Представник України у підгрупі з питань безпеки трьохсторонньої контактної групи Євген Марчук повідомив, що розірвання договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією може мати свої "підводні камені"

Про це він заявив під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

Марчук вважає, що цей факт "мало чого це змінить" й акцентував увагу на тому, що "тут потрібно все враховувати".

"Із посиланням на цей "Великий договір" підписані й ратифіковані договори "Про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки" та з січня 2003 року - договір "Про державний російсько-український кордон". Ну а далі всі юристи вам скажуть, що якщо базовий договір, який є головним, призупиняється, то автоматично призупиняється й дія цих двох", - пояснив він.

Марчук пригадав, що цей договір "регулює дуже багато питань – від пенсії, спільних документів… аж до питань безпеки".

"Якщо договір призупиняється, то в мене виникає питання... а що далі? Ми призупинили дію цього договору. Які подальші дії української влади?.. Знаючи російську машину, я стовідсотково переконаний, що на Росії є якийсь план, не дуже приємний для України, як відреагувати на такий хід України. Вони це вже досить активно і серйозно обговорюють", - підсумував Марчук.

Нагадаємо, 17 вересня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

21 вересня МЗС України направило Росії ноту щодо розірвання цього Договору.

Порошенко анонсував розповсюдження ноти про розірвання Договору про дружбу та співробітництво з Росією як офіційного документу Генеральної асамблеї ООН.

Директор другого департаменту СНД МЗС Росії Андрій Руденко повідомив, що Москва отримала ноту про розірвання "Великого договору" з Україною.

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року, ратифікували у 1998 році. Його ще називають "Великий договір". Країни офіційно визнали кордони один одного й закріпили принципи стратегічного партнерства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme