"Роскосмос" на грані банкрутства через успіх SpaceX і Boeing

Втрата "Роскосмосом" монополії на доставку людей до Міжнародної космічної станції (МКС) істотно вдарить по фінансових показниках російської держкорпорації

Про це заявив науковий керівник Інституту космічної політики Іван Моісеєв, повідомляє Depo.ua з посиланням на Business FM.

 

"Ми в середньому за рік запускаємо шість американців на МКС, по 80 мільйонів доларів, тобто виходить десь півмільярда на рік. Тепер ця сума в 2019-му році відпрацюється за звичайним режимом. Ще є два контракти на 2020-й рік. І все – це джерело закрилося. Якщо, звісно, все піде за планом", – сказав експерт.

 

На його думку, сучасна російська космонавтика не викликає інтересу на міжнародному ринку.

 

"Ми не можемо нічого запропонувати на міжнародному ринку, нас звідти в останні роки витіснили повністю. Ще залишився хороший контракт з OneWeb на мільярд. А так практично нічого немає", – вважає російський фахівець.

 

Як відомо, станом на сьогодні людей на МКС доставляють виключно російські пілотовані космічні кораблі "Союз МС". Однак, відповідний контракт НАСА і "Роскосмосу" завершується в лютому 2020-го року.

 

Нагадаємо, 2 березня компанія Ілона Маска SpaceX вперше запустила космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію, поки у тестовому режимі без екіпажу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme