Російські ЗМІ повелися на фейкове оголошення зі зламаної скриньки ФСБ

З адреси електронної пошти Центру громадських зв'язків ФСБ Росії до ЗМІ надіслали фейковий лист, який другі відразу розповсюдили

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Дождь".

У листі ЗМІ просили розмістити інформацію про жителя Балашихи Юрія Сагайдачного. Як випливало з повідомлення, він нібито був пособником терористів "Ісламської держави", які вербували людей для участі в бойових діях в Сирії і планували здійснити теракт в Москві в День народної єдності 4 листопада в 2016 році.

У Центрі громадських зв'язків ФСБ заявили, що не розсилали такий лист. "Це була фейковий розсилка, це не від нас", - сказав представник спецслужби. На питання, чи був адреса підроблений, він не відповів.

Дощ зв'язався з Юрієм Сагайдачним з листа - він виявився власником московської компанії "Акваторія", що займається продажем корму для риб.

"Я, звичайно, знаю, чиїх рук ця справа, але не хочу називати цю людину. Я учасник бойових дій, і про мене він вже поширював повідомлення про свавілля в Чечні в 1995 році. Після цього до мене приїжджали представники чеченських силових структур. Помста пов'язана з бізнесом, тільки тепер кампанія була побудована більш професійно", - заявив Сагайдачний.

За його словами, фотографія, яка була прикладена до листа, була зроблена для закордонного паспорта. Вона була в комп'ютері, який у нього вкрали. Сагайдачний також зазначив, що його адвокат просив ЗМІ, що опублікували новину, видалити її, однак йому відповіли, що отримали повідомлення з офіційного адреси ФСБ.

Новини за повідомленням про розшук Сагайдачного написали телеканали, столичні та регіональні ЗМІ.

Нагадаємо, у липні європейський проект боротьби з кремлівською дезінформацією EUvsDisinfo зафіксував 89 російських фейків у ЗМІ щодо трагедії рейсу МН17.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна