Кремлівські ЗМІ 90 разів спіймалися на брехні про MH17, - дослідження

Європейський проект боротьби з кремлівською дезінформацією EUvsDisinfo зафіксував 89 російських фейків у ЗМІ щодо трагедії рейсу МН17

Про це йдеться у дослідженні проекту до 4-річчя авіакатастрофи, що сталася на Донеччині 17 липня 2014 року, повідомляє Depo.ua.

За даними проекту, прокремлівські ЗМІ та тролі невпинно намагаються зашкодити розслідуванню причин трагедії і перекласти провину на Україну, попри велику кількість доказів, що вказують на провину Росії.

"Основа російської дезінформації полягає в наступному: українські пілоти збили літак, Україна знищила докази, щоб уникнути відповідальності, а Спільна слідча група (JIT) бреше, щоб перекласти провину на Росію", - зазначають дослідники.

За їхньою інформацією, протягом травня-червня 2018 року кількість таких фейків значно зросла, особливо після того, як 24 травня JIT оприлюднила докази, що літак було збито російською ракетою.

"Станом на 29 травня EUvsDisinfo спростували 57 окремих випадків дезінформації стосовно МН17. До 27 червня ця цифра досягла 89", - розповідають у EUvsDisinfo.

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада Угоди ратифікувала угоду між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям на Донбасі літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній.

Водночас міністри закордонних справ країн "Великої сімки" (G7) оприлюднили заяву перед черговою річницею катастрофи літака рейсу MH17 над Донбасом.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія.

У жовтні 2015 року міжнародне розслідування оголсило, що "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах.

1 червня 2018 року палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme