За п'ять днів до виборів у Держдуму: Чому Путін насправді пішов у самоізоляцію

Російський президент вирішив врятувати імідж, дистанціювавшись від "Єдиної Росії" в непростий для партії момент. Похід Путіна на самоізоляцію дозволить йому скинути скромні успіхи партії влади на виборах, а також грубі та демонстративні порушення під час волевиявлення на партійних функціонерів та місцеві адміністрації

Журналіст відділу «Світ»
За п'ять днів до виборів у Держдуму: Чом…
Фото: Getty Images

Сьогодні прес-служба Кремля повідомила, що президент Росії Володимир Путін пішов на самоізоляцію. На що він вже ніби як і натякав учора, на зустрічі з паралімпійцями у Кремлі — після чого його ж прес-секретар фактично дезавуював попередню заяву президента, сказавши, що Путін висловився "образно".

Це рішення російського президента виглядає дещо дивним із цілої низки причин. По-перше, Путін публічно стверджував, що щеплений "чудовою" російською вакциною "Спутник V". По-друге, ні для кого не секрет, що з моменту початку епідемії очільник російської держави живе у "бункері", і всі його відвідувачі витримуються у двотижневому карантині перед допуском до нього. За таких умов історія про хворого співробітника Кремля, який проспілкувався з Путіним "цілий день, і дуже близько" – а потім раптом отримав позитивний тест, виглядає не надто правдоподібно. Особливо якщо врахувати, що впродовж вчорашнього дня Путін явно не міг бути з якоюсь однією людиною. Хоча б тому, що в першій половині дня він мав особисті переговори з Башаром Асадом, які пройшли за зачиненими дверима – після чого Асад покинув Москву.

Тому можна, звичайно, припустити, що російський президент так хвилюється за здоров'я своє і своїх підлеглих, що пішов на карантин за першої підозри про ймовірне зараження. Втім, якщо припустити, що ця версія не зовсім точно описує реальність, нескладно знайти для вчинку Путіна й іншу мотивацію. Оскільки навіть тижневий період самоізоляції (яка, звісно, може бути й довшою) в акурат перекриває вибори до російської Держдуми, які проходять з 17 по 19 вересня включно.

А вибори обіцяють бути непростими для партії влади. Оскільки, за підрахунками російських експертів, абсолютно реалістичним є варіант, за якого до Держдуми Росії потрапляють за партійними списками шість партій (окрім "ЄдР" – комуністи, ЛДПР, "Справедлива Росія", "Нові люди" та Партія пенсіонерів). І за такої ситуації партія влади у пропорційній частині виборів не отримує навіть звичайної більшості (не кажучи вже про конституційну). Тому більшість для "ЄдР" будуть "доганяти" за допомогою одномандатних округів – довго (благо, триденне голосування дозволяє), брудно, з "карусельками" і масовими вкидами бюлетенів. Ні, звичайно, всі без винятку "опозиційні" проекти які можуть пройти до російського парламенту також є цілком керованими з Кремля, "навальних" серед них не буде – як, скоріше за все, і "яблучників". Тому будь-який результат виборів нічого не змінить ні у внутрішній, ні в зовнішній політиці Росії.

Але як "провал" партії влади за пропорційними списками, так і масові маніпуляції, які неминуче будуть здійснюватися на мажоритарних округах навіть проти представників "системної" опозиції – все це, суто теоретично, може викликати роздратування навіть у незіпсутого зайвою свободою російського виборця. Тому у Кремлі, схоже, і було прийняте нехитре рішення – відправити "доброго царя" на самоізоляцію, щоби дати "поганим боярам" можливість широко й спокійно зайнятися виборчими махінаціями, не побоюючись при тому зіпсувати президентський рейтинг. Потім, після виборів, когось із махінаторів може навіть і покарають. Але не надто сильно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme