UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Росія та Куба": Держсекретар США знайшов винних у кризі у Венесуелі

Державний секретар США Майк Помпео звинуватив Росію та Кубу в тому, що вони зіграли головну роль у нинішній кризі у Венесуелі, оскільки раніше підтримували і продовжують підтримувати режим Ніколаса Мадуро

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The New York Times.

Звинувачення Помпео прозвучали на тлі руйнівного відключення електроенергії, що занурило найбільш густонаселені райони Венесуели в темряву.

Він заперечив звинувачення Мадуро в тому, що іноземні держави - чіткий натяк на США - мали якусь роль у знеструмленні Венесуели. Натомість, за словами Помпео, провина прямо лягає на Гавану та Москву.

"Коли немає електроенергії, дякуйте дивам сучасної кубинської техніки. Коли немає води, дякуйте відмінним гідрологам з Куби. Коли немає їжі, дякуйте кубинським комуністам", - сказав він.

Помпео також заявив, що російський уряд використав свої основні ЗМІ, RT і Sputnik, щоб "відвернути увагу" від перетворення золотих резерів Венесуели у готівку.

"Кремль стоїть зі своїми венесуельськими друзями проти волі народу суверенної нації заради захисту дружнього до Москви режиму", - заявив Помпео.

Варто зазначити, що США й раніше називали Кубу і Росію серед тих, хто підтримує Мадуро, але ніколи у цих звинуваченнях не було такої конкретики, яку надав Помпео.

Його заява прозвучала через кілька годин після того, як міністерство фінансів США ввело нові санкції проти російського банку, звинуваченого у наданні допомоги уряду Мадуро в обхід американських фінансових санкцій.

Нагадаємо, у Венесуелі в ніч на 8 березня зареєстровані масові відключення електрики майже у всіх штатах, а також у столиці країни Каракасі. Президент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив "американський імперіалізм" у причетності до перебоїв із електропостачанням в країні.

Натомість держсекретар США Майк Помпео заявив, що США не причетні до масових відключень електрики у Венесуелі.

9 березня Венесуела заявила, що звернеться зі скаргою до верховного комісара ООН із прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з "атакою на свою енергосистему".

Водночас Гуайдо попросив технічної допомоги в Німеччини та інших країн через масштабне відключення електрики у Венесуелі, а також закликав ввести у Венесуелі надзвичайний стан.

Довідка: 22 січня у Венесуелі почалися масові акції протесту невдовзі після того, як Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін.

Наступного дня голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни.

Більшість членів ЄС, а також США, Канада, Австралія, чимало країн Латинської Америки й Організація американських держав визнали Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, а контрольовану опозицією Національну асамблею - єдиним легітимним законодавчим органом країни.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme