Росія просить ООН віддати їй спірні території в Арктиці

Росія подала в ООН переглянуту заявку на розширення меж континентального шельфу в Арктиці за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших утворень, що мають континентальну природу

Росія з 2001 року претендує на багату вуглеводнями ділянку шельфу, що включає хребти Ломоносова і Менделєєва, проте раніше її заявка була відхилена у зв'язку з браком інформації, передає depo.ua з посиланням на "РИА-Новости".

"Частково переглянута заявка Російської Федерації на встановлення зовнішнього кордону континентального шельфу в Північному Льодовитому океані виходить з наукового розуміння, що складові частини Комплексу Центрально-Арктичних підводних підняттів, а саме хребет Ломоносова, підняття Менделєєва - Альфа і Чукотське підняття і поділяють їх улоговина Подводників і Чукотскя улоговина, мають континентальну природу свого утворення", - йдеться в заявці, поданій Росією в комісію ООН з кордонів континентального шельфу.

Відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року морські держави мають право встановлювати виняткову економічну зону шириною 200 миль від берегової лінії. У разі продовження шельфу за межі цих кордонів країна може розширити свій кордон до 350 миль. У цих межах держава отримує контроль над ресурсами, в тому числі і нафтогазовими.

У російській заявці вказується, що перераховані райони океанічного дна є природними компонентами материкової окраїни, до яких, згідно з пунктом 6 статті 76 Конвенції ООН з морського права, "не застосовується дистанційний ліміт 350 морських миль від вихідних ліній".

У заявці представлені геодезичні координати об'єктів і обчислені відстані.

У разі якщо вченим вдасться довести, що ці хребти - продовження континентального шельфу Росії, у країни з'явиться пріоритетне право на розробку цих ресурсів, обсяг яких, за даними Мінприроди, може досягати 5 мільярдів тонн умовного палива.

Нагадаємо, у грудні 2014 року Данія та її автономна територія Гренландія подали в ООН заявку про визначення зовнішньої межі свого континентального шельфу в Північному Льодовитому океані, претендуючи, таким чином, на площу в Арктиці розміром майже в 900 квадратних кілометрів. Крім Росії та Данії (Гренландії), арктичні сектори є у США, Канади та Норвегії.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme