Росія ігнорує листи українського омбудсмена у справі затриманого Гриба

Росія поки не відповіла на жоден із п'яти листів від українського омбудсмена Валерії Лутковської щодо справи Павла Гриба, який перебуває в слідчому ізоляторі Краснодару й обвинувачується в "підготовці теракту у школі"

Depo.Світ
20 жовтня 2017 14:58
ФОТО: depo.ua

Про це Лутковська заявила під час прес-конференції, передає Depo.ua.

"На жаль, тут теж досить складна ситуація у зв'язку з тим, що на п'ять листів, які були адресовані омбудсмену Російської Федерації з кінця серпня по сьогоднішній день, ми не отримали ще жодної відповіді. Я все-таки дуже розраховую на те, що буде здійснений ефективний контроль з боку омбудсмена РФ щодо ситуації із Павлом Грибом і, відповідно, що Росія виконає правило 39 регламенту Європейського суду з прав людини, тому що адвокати Павла Гриба звернулися до ЄСПЛ. Європейський суд з прав людини має право втрутитися у справу безпосередньо", – зазначила омбудсмен.

За її словами, адвокатам Гриба вдалось переконати Європейський суд у необхідності втручання, зважаючи стан здоров'я затриманого.

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо про зникнення у Білорусі 19-річного українця Павла Гриба.

7 вересня Міністерство внутрішніх справ Росії підтвердило, що зниклий українець перебуває в слідчому ізоляторі в Краснодарі за звинуваченням у тероризмі.

На Росії Павла Гриба звинувачують у підготовці теракту в російській школі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ