Росія активно обходить санкції проти "Північного потоку-2", – українська розвідка

Росія намагається активно обходити санкції, запроваджені проти її газового проекту "Північний потік-2"

Росія активно обходить санкції проти "Пі…
Фото: ЕРА

Про це заявили в Службі зовнішньої розвідки України, передає Depo.ua з посиланням на сайт відомства.

Зазначається, що з метою обходу санкцій Росія діє одразу за кількома напрямами:

1) виведення компаній-власників з-під санкцій через механізм тимчасової (на період до завершення робіт) зміни власника.

Так, у червні 2020 року ПАТ "ГАЗПРОМФЛОТ" передало судно "Академик Черский" у власність ТОВ "Темрюк Транс Марин", яке наприкінці 2020 року передало його у власність ТОВ "Мортранссервіс". Також наприкінці липня 2020 року ПАТ "ГАЗПРОМФЛОТ" передало судна "Остап Шеремета" та "Иван Сидоренко" компанії АТ "Нобилити".

2) Створення альтернативних можливостей для виконання умов, необхідних для запуску трубопроводу, після його добудови (сертифікація та страхування).

Одним із таких варіантів є проведення сертифікаційних та страхувальних робіт власними силами. Тема актуалізувалася після того, як з проєкту "Північний потік 2" (ПП2) вийшла швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group.

Для цього 11 січня 2021 року створено ТОВ СК "Константа" (статутний капітал – 0,5 млрд. руб, директор – Ю. Єршова). 13 січня Банк Росії безпрецедентно швидко видав ліцензію на діяльність, а 5 березня Всеросійський союз страховиків видав дозвіл працювати за кордоном. Таким чином, створено підґрунтя для того, щоб ця компанія могла виступити страхувальником ПП 2.

3) Придбання в європейських компаній обладнання/послуг для проекту ПП2 дрібними партіями та із задіянням компаній-посередників

У вересні 2020 році для трубоукладача "Академик Черский" в італійської компанії "Nuova Patavium" придбано устаткування для обробки країв труб та електрогідравлічних енергетичних блоків. Щоб уникнути санкцій, була застосована схема доставки продукції до Росії кількома партіями, вартістю не більше  $200 тис. Після того, як надійшов увесь комплект обладнання, його було відправлено до порту призначення та встановлено на борт "Академика Черского".

Нагадаємо, нещодавно Польща ввела санкції проти суден, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2".

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" довжиною 1 234 км.  Він має на меті з'єднати Німеччину та Росію через Балтійське море. Київ виступає проти цього проекту, адже після запуску цього газопроводу Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції. Так, 19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

А 24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", попри накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні 2020 року. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme