Резолюція Європарламенту щодо Навального із вимогами закриття "Північного потоку-2" є публічною бравадою, – УІМ

Резолюція Європейського парламенту щодо отруєння Олексія Навального із вимогами закриття "Північного потоку-2" – це публічна бравада, а не реальні дії

Резолюція Європарламенту щодо Навального…
Фото: УІМ / Facebook

Про це йдеться у відповідному дописі Українського інституту майбутнього (УІМ) у Facebook, передає Depo.ua.

Так, в УІМ нагадали, що вчора Європейський парламент затвердив резолюцію щодо отруєння Олексія Навального і підтвердив необхідність припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

За словами експерта з міжнародної політики УІМ Ілії Куси, ця резолюція має лише рекомендативний характер, а отже цілком ймовірно, що Європарламент проігнорує її. 

"По-перше, не варто переоцінювати резолюції Європарламенту, оскільки вони мають обмежений ефект і не є юридично зобов’язуючими для інших інститутів ЄС. Тобто те, що ухвалює Європейський парламент, необов’язково буде виконуватись, наприклад, Європейською комісією. Вже були такі випадки, оскільки резолюції мають рекомендативний характер та виражають політичну позицію наявного складу Європарламенту щодо різних актуальних питань", – наголосив він.

По-друге, уточнив експерт, санкції проти "Північного потоку-2" ймовірно будуть, але навряд чи ЄС своїми ж руками буде закривати цей проект чи вводити такі санкції, які зроблять неможливим продовження його реалізації.

"Навіть якщо його закриють, то це буде за волею США. Та й загалом основні європейські компанії та Росія, коли говорять про ризики заморозки проекту, посилаються на санкційний тиск із боку Вашингтона. ЄС у цьому питанні досить пасивний через зрозумілі причини: для них, та особливо для Німеччини, яка є найвпливовішою країною у Євросоюзі, цей проект є вигідним з політичної, комерційної та енергетичної точки зору", – пояснив Куса.

Він також зауважив, що вимоги про введення санкцій проти Росії, перегляд відносин з нею та закриття проекту в ухваленій резолюції – фактично копіпаст вересневого документу 2020 року.

"У тій резолюцій були дуже схожі вимоги, і також у зв’язку зі справою Олексія Навального. І хоча вона не має відношення до "Північного потоку-2",  та все ж у даному випадку використовується як політичний привід для тиску на РФ та для актуалізації питання санкцій. США через свої лобістські групи в Європі використовують справу Навального для того, щоб знову підняти питання закриття проєкту у рамках їхньої конкурентної боротьби з Росією за європейський ринок газу", – пояснив експерт.

Куса наголосив також, що вимоги ЄС щодо закриття "Північного потоку-2" висувались неодноразово, як і заяви про засудження конституційних поправок Росії щодо визнання Конституції РФ вищою за міжнародні норми, про що йдеться і у новій резолюції також.

"Якщо говорити саме про ЄС, то я нагадаю: щорічно Європарламент ухвалював резолюцію у якій закликав закривати "Північний потік-2". Тож це було завжди: у вересні 2020 року, у березні 2019 року, у серпні 2018 року і щоразу Єврокомісія нічого не робила, оскільки Німеччина та інші зацікавлені країни виступали проти закриття проєкту,  ввжаючи його комерційно вигідним", – сказав він.

Експерт пригадав, що в минулорічній резолюції Європарламент також засуджував конституційні поправки Росії, зокрема і положення про те, що Конституція РФ є вищою за міжнародне право.

"У даному випадку просто йде продовження цієї історії, адже у ЄС вважають, що держава не може призначати Конституцію вищою за міжнародні норми та принципи і, звичайно ж, вони вбачають у цьому спробу консервації правлячого режиму у РФ, як воно насправді і є. Тож це для них спосіб виведення РФ з-під юрисдикції міжнародних органів, який дозволить не виконувати ряд рішень того ж Європейського суду з прав людини та інших інституцій", – наголосив Куса.

На його думку, це все – про політичний сигнал, а не про реальні дії.

"Адже РФ і так не виконує рішення тих органів, які не є зобов’язуючими. Тож тут більше політики та публічної бравади, аніж реальних намірів щось з цим робити", – підсумував Куса.

Нагадаємо, 21 січня стало відомо, що Європарламент ухвалив резолюцію щодо Росії – вимагає санкцій і зупинки "Північного потоку-2".

22 січня стало відомо, що 28 січня відбудуться дебати щодо справи російського опозиціонера Олексія Навального у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Читайте також: "Увімкнули російськомовних": Як Кремль готується глушити розмову про Навального в ПАРЄ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"