UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ракетна угода: Росія пропонує США знищити ракети та безпілотники

Міністерство оборони Росії запропонувало США повернутися до дотримання Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД), знищивши універсальні пускові установки Мk-41

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу відомства.

У Міноборони Росії зазначили, що ознайомилися з нотою Держдепу про припинення США участі в ДРСМД й наголосили, що заява американської сторони про те, що Росія порушувала договір, не відповідає дійсності, адже США не навели доказів цього.

У відомстві наголосили, що США "не перший рік" порушує ракетну угоду й запропонували у період до припинення терміну дії угоди повернутися до дотримання документа, знищивши універсальні пускові установки Мk-41, розроблені для проведення запуску крилатих ракет Tomahawk.

Також Росія запропонувала позбутися ракет-мішеней, "аналогічних за своїми характеристиками балістичним ракетам наземного базування середньої та меншої дальності" і знищити ударні безпілотні літальні апарати, які підпадають за своїми характеристиками під визначення терміна "крилата ракета наземного базування".

Для вручення відповідної ноти в Міноборони Росії був запрошений військовий аташе при посольстві США.

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, а з 2 лютого 2019 року розпочали процес його денонсації.

Президент Росії Володимир Путін у відповідь оголосив про призупинення участі Москви в цьому договорі.

Зазначимо, що якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців США офіційно анулюють угоду.

Нещодавно Трамп заявив, що США випередять своїх супротивників за витратами на ракетні озброєння та відповідними інноваціями, якщо не вдасться укласти новий договір про обмеження ракетних озброєнь.

За словами Трампа, США займаються розробкою нової системи протиракетної оборони.

Довідка: Угода підписана у 1987-му році президентами США та СРСР стала першою угодою щодо контролю за озброєннями, яка заборонила цілий клас озброєнь: крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 500 до 5000 кілометрів. Росія відкидає звинувачення у тому, що вона порушує угоду.

Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729. США не мають у Європі аналогів цієї зброї, яка здатна сягнути європейських столиць та військових баз США у регіоні за короткий проміжок часу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme