Путін і чути не хоче про переговори щодо роззброєння

Президент Росії Володимир Путін доручив МЗС і Міноборони Росії не обговорювати роззброєння країни

Відповідну заяву Путін зробив у суботу, 2 лютого, під час зустрічі з главами МЗС та Міноборони РФ Сергієм Лавровим і Сергієм Шойгу, повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс.

"Прошу обидва відомства надалі не ініціювати ніяких переговорів з цієї проблеми. Почекаємо, поки наші партнери дозріють для того, щоб вести з нами рівноправний, змістовний діалог по цій найважливішій тематиці", - сказав російський президент.

При цьому він наголосив, що "усі пропозиції Росії, як і раніше, в цій сфері залишаються на столі, а двері для переговорів відкриті".

"За останні роки ми бачимо, що наші ініціативи (за тематикою роззброєння - ред.) партнерами не підтримуються. Навпаки, весь час вишукуються якісь приводи для демонтажу вже створеної системи міжнародної безпеки", - обурився Путін.

Нагадаємо, 2 лютого Путін заявив про припинення участі Росії в Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Вашингтон готується розпочати з 2 лютого процес денонсації Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), підписаного між колишнім Радянським Союзом і США у 1987 році. Якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців Сполучені Штати офіційно анулюють угоду.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв Росії військову відповідь на порушення ракетного договору. Також Трамп хотів би укласти нову ракетну угоду з ширшим колом учасників, ніж США і Росія

Північноатлантичний альянс підтримав вихід США з історичного договору про контроль над ядерними озброєннями епохи холодної війни.

Довідка: 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Водночас у МЗС Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme