Імпічмент Трампа: Чому демократи пішли на поступки

Розслідування щодо можливого імпічменту Дональда Трампа, яке відбувається за зачиненими дверима, може стати публічним. І хоча нібито саме цього добивалися республіканці, надто радіти їм явно не варто

Імпічмент Трампа: Чому демократи пішли н…

Вже цього четверга у справі відбудеться перше голосування щодо коригування самого розслідування. Після цього слухання у справі можуть стати відкритими. 

Очільник Комітету розвідки Адам Шіфф, який очолює розслідування, стверджує, що демократи не будуть чекати, поки люди президента намагаються заблокувати ключових свідків, зазначає The New York Times

Інтрига обіцяє загостритися вже сьогодні, коли за поки що зачиненими дверима свідчитиме лейтенант Колонел Алекзандр Віндмен – той самий співробітник служби безпеки, який, прослухавши розмову Трампа із Зеленським, вирішив, що її зміст суперечить національним інтересам США. 

Тож перше відкрите засідання стартуватиме за всіма законами драматургії: коли нинішнім "слідчим" відоме ледь не все, а пристрасті нагрілися до кипіння. 

"Ми йдемо на це (відкриття засідань, – ред.), аби унеможливити будь-який сумнів, що адміністрація Трампа може приховати документи, завадити свідченням (...) або роботі Палати представників", – написала Ненсі Пелосі у листі до колег-демократів. 

Фактично, якщо ініціатива отримає достатньо голосів (а демократи, схоже, вирішили голосувати за), підхід до справ, в яких фігурують президенти США, дещо видозміниться. Адже і розгляд звинувачень проти Білла Клінтона, і розслідування Вотергейтського скандалу відбувалися переважно без зайвих вух на уваги. Широкий загал знайомили лише з ключовими моментами та результатами. Втім, у XXI столітті, шоу-елементи стали невід'ємними атрибутами політичного процесу, така утаємниченість не лише інспірує численні теорії змови з вуст супротивників, але й виглядає дещо архаїчно. 

Рішення зрештою відчинити двері може скидатися своєрідною поступкою демократів опонентам. З команди Трампа неодноразово лунали закиди, щодо "непрозорості" і навіть недемократичності розслідування. 

Саме цю тезу взяли на знамена конгресмени-республіканці, які вдерлися у Таємну кімнату Конгресу і зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер. При цьому деякі демонстрували смартфони, які проносити у дане приміщення заборонено правилами, – себто, влаштували такий собі міні-бунт. 

"Адам Шіфф закрив усі зустрічі, ніякої прозорості, лише незаконні витоки. Дуже нечесно!" – писав у Twitter сам Дональд Трамп. 

І от республіканцям ніби і йдуть назустріч, але водночас і вибивають останній вагомий аргумент у них з-під ніг. До того ж, таке бажання відкритості свідчить про впевненість у власних позиціях.  Демократи відкрито стверджують, що зволікати більше не бажають. 

Звісно ж, у Білому Домі тримають голови високо і запевняють всіх, що справа не варта й ламаного шеляга. 

"Нервова Ненси Пелосі робить все можливе, щоб зруйнувати Республіканську партію. Наші опитування свідчать, що все навпаки. Демократи, які нічого не роблять, втратять багато місць у 2020-му. Вони жадають крові під керівництвом корумованого політика Алама Шіффа", – написав Дональд Трамп у Twitter. 

І хоча демократам вдалося переконати деяких співвітчизників, що Трамп заслуговує на імпічмент, загострення гніву – переважно у його супротивників. Зокрема, згідно з опитуванням USA Today, за відставку президента – 46%, а проти – 47%. При цьому, залишається ядро прихильників, які залишаються вірними своєму вибору і стоять на стороні нинішнього господаря Білого Дому. 

Тим часом голова українського МЗС Вадим Пристайко заявив, що з власної ініціативи українська сторона свідчити у Конгресі не буде, пише "Дзеркало тижня". 

"Ми могли б розповісти, якщо нас просять. Ми не маємо до цього відношення. Нехай вони самі розберуться – ми не будемо туди їздити, не будемо коментувати", – зазначив міністр. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme