"Припиніть нас зневажати": Греція "присадила" закиди Росії через висилку дипломатів

Міністерство закордонних справ Греції закликає російське МЗС припинити "постійну неповагу до Греції"

Про це йдеться в заяві грецького відомства, передає Depo.ua з посиланням на RT.

Напередодні, 18 липня, представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що такі дії, як висилка дипломатів з Греції, не залишаться без наслідків. За її словами, у російської сторони є розуміння того, що Греції варто спілкуватися з Росією і "не страждати від брудних провокацій", в які вона була втягнута.

"Заяви представника МЗС Росії є характерним прикладом неповаги до третьої країни, а також відсутність розуміння сучасного світу, в якому держави, незалежно від їхнього розміру, мають самостійність і можуть здійснювати незалежну, демократичну і багатогранну зовнішню політику", - завяили в грецькому МЗС.

Зазначається, що подібна "негативна логіка" спонукала чотирьох російських громадян "прийняти дії, які призвели до їхньої висилку".

В Афінах також заявили, що "постійна неповагу до Греції має припинитися".

"Ніхто не має права і не може втручатися у внутрішні справи", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 11 липня уряд Греції вирішив видворити двох дипломатів Росії. Також було ухвалено рішення про заборону в'їзду ще двом російським дипломатам.

Того ж дня у російському МЗС відреагували на інформацію ЗМІ про висилку з Греції двох російських дипломатів, пообіцявши дзеркальні заходи.

12 липня Сполучені Штати Америки підтримали рішення Греції про видворення двох дипломатів Росії з країни.

Згодом Греція пояснила, за що вислала російських дипломатів - за звинуваченням у наданні коштів протестним групам, що виступають проти угоди, яка має покласти край давній суперечці Греції з сусідньою Македонією.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна