Трамп підхопив коронавірус: Як перебіг хвороби вплине на майбутнє США і світу

Хвороба Трампа згуртує як його прихильників, так і противників, чим додатково радикалізує і так безпощадну президентську кампанію. Але політичні наслідки цієї історії здебільшого залежатимуть від того, як президент США зуміє впоратися з хворобою

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Трамп підхопив коронавірус: Як перебіг х…
Фото: EPA

Повідомлення про те, що Дональд Трамп та його дружина Меланія захворіли коронавірусом, особливою несподіванкою ніби й не стало. Чинний президент США нехтував маскою, соціальним дистанціюванням, та іншими "умовностями", і нерідко вів себе як рафінований "ковідіот". А COVID нерідко приходить саме до подібних персонажів. Починаючи від духовенства УПЦ МП чи харківського міського голови, і закінчуючи президентами Бразилії, а тепер і США. На жаль, "ковідіотами" інфекція при тому не обмежується – але це вже інша розмова.

Втім, попри цю передбачуваність, подія явно стала певним шоком для світу. Просіла ціна на нафту, американський долар і навіть декотрі біржові показники загалом. Хоча це, напевно, й ненадовго.

Проте, навіть після того, як початковий шок від новини мине, ситуація все рівно викликатиме велику масу питань.

Перше з яких полягатиме в тому, що робити з президентською кампанією, якщо рівнісінько за місяць до голосування один кандидат захворів на коронавірус, а інший явно потрапляє в контактну групу. Бо хоч на дебатах політики й стояли на належній відстані один від одного, назвати Байдена "неконтактним" тепер вельми непросто. І що робити з виборами, якщо кандидати від обох партій раптом таки захворіють в не найлегшій формі?

Паралельно з цим виникає й ціла купа інших, дрібніших питань. На кшталт того, чому Трамп, знаючи, що захворіла його радниця Хоуп Хікс, замість самоізоляції пішов на дебати з Байденом, а також на зустріч зі спонсорами Республіканської партії в приміщенні свого гольф-клубу в Нью-Джерсі. При тому і в першому, і в другому випадках він здебільшого ходив по велелюдних зібраннях всередині приміщень без маски.

Хвороба Трампа, вочевидь, матиме вельми суперечливий вплив на передвиборну позицію чинного президента. Вона дасть привід його прихильникам іще щільніше згуртуватись довкола "нашого чудового, але зараз хворого президента". А противникам – сказати про те, що Трамп не зумів вберегти від коронавірусу нікого – ні Америку, ні життя її громадян, ні навіть себе самого.

Але в сухому залишку фінал цієї передвиборної драми, здається, залежатиме виключно від одного, як саме організм Трампа зуміє впоратися з коронавірусом.

Якщо йому вдасться відносно швидко й легко здолати хворобу, то вся історія може піти йому на користь. Принаймні, в очах його дещо специфічних прихильників. Вони переконаються, що "ніякий китайський вірус не здолає американського патріота".

Натомість якщо хвороба завдасть істотної шкоди здоров'ю Трампа, то його образ "тефлонового переможця", який творить довкола себе хаос і анархію, але при тому більше подобається людям, ніж його супротивники – "класичні" політики – цей образ буде безповоротно зруйновано. Трампу згадають як початкове ігнорування та подальший провальний менеджмент боротьби з коронавірусом, так і невдачі в міжнародній політиці та економічній сфері. Вигравши попередні вибори завдяки своєму медійному образу, а не реальним діловим якостям, Трамп, в разі втрати цього образу за місяць до наступних виборів – політичний покійник.

Тому зараз складається доволі оригінальна ситуація. За якої результати демократичних виборів у останній повноцінній "наддержаві", і, до певної міри, доля світу залежить від того, як тіло 74-річного чоловіка, із непоганим – як для свого віку – здоров'ям, але з супутнім ожирінням та трохи зависоким тиском впорається із коронавірусом. Ну, і чи захворіє на ту ж хворобу його 78-річний суперник – чи все-таки його масочка йому допоможе.

Звичайно, все це трохи схоже на якийсь середньовічний "Божий суд" – з "судовими двобоями" чи змаганням, хто довше втримає в руках шматок розпеченого заліза. Але нічого не вдієш – такою є західна демократія в часи, коли імідж переважає над політичною програмою. І якщо комусь смішно – то можна піти й почитати новини про наші регіональні вибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme