Пожежа суден біля Керчі: Росія не пустила танкер у свій порт через санкції США

Танкери "Маестро" і "Канді", які ходили під прапором Танзанії і загорілися 21 січня біля Керченської протоки, перебували в списку санкцій США і тому їх не пустили в російський порт

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Судна були внесені в санкційний список минулого року за те, що здійснювали поставки палива в Сирію. Як заявили в Мінфіні США, компаніям, які будуть співпрацювати із суднами, що потрапили під обмеження, також загрожують штрафні заходи.

За інформацією Reuters, власники газового терміналу "Мактрен-Нафта" заборонили танкеру "Маестро" підійти до причалу в порту Темрюк в Краснодарському краї. У зв'язку з цим екіпажі спробували здійснити пряме перекачування палива із судна на судно. Виконання цієї ризикованої операції під час шторму, мабуть, і стало причиною пожежі.

Згідно з даними сервісу ClipperData, танкер "Канді" (раніше він називався "Веніс" і саме під цією назвою був внесений до списку санкцій США) завантажив в Темрюк 30 тисяч барелів зрідженого газу, щоб відправитися до Лівану, пише Financial Times. Однак замість цього судна, очевидно, вдалися до небезпечної процедури перевантаження палива у відкритому морі.

Нагадаємо, 21 січня у районі Керченської протоки загорілися два судна під прапором Танзанії. Відомо як мінімум про 11 загиблих. Повідомлялося, що на борту судна "Канді" перебували 17 осіб, з них дев'ять - громадяни Туреччини, вісім - громадяни Індії. На борту судна "Маестро" перебували 14 осіб, у тому числі сім громадян Туреччини і сім громадян Індії.

Згодом стало відомо, що на палаючих суднах біля Керченської протоки було більше людей, ніж вважалося - 32 людини.

Пізніше кількість загиблих під час пожежі на двох іноземних вантажних судах в Керченській протоці зросла до 14 людей.

Зрештою обидва іноземних вантажних танкери, які спалахнули в Керченській протоці, пішли на дно.

У МінТОТ заявили, судна VENICE та MAESTRO, що загорілися біля Керченської протоки, задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна