Повернення Росії до ПАРЄ: Про що говорить хамство депутатів Думи

Агресивний тон російських делегатів грає на шкоду Кремлю в ПАРЄ, і, вочевидь, служить внутрішньополітичній пропаганді, а не спробі якимось чином повернути російській делегації права в цій міжнародній організації

Журналіст відділу «Світ»
Повернення Росії до ПАРЄ: Про що говорит…

Як уже писало Depo.ua, на початку цього року стало зрозуміло, що для повернення до ПАРЄ Кремль максимально жорстко задіє як дипломатичний, так і фінансовий тиск.

Перший раунд протистояння відбувся, вочевидь, на засіданні спеціального комітету з розробки пропозицій стосовно повернення Росії. Хід цього засідання достатньо ясно демонструє шанси на повернення росіян до ПАРЄ.

Новообраний президент організації Мікеле Ніколетті, заслухавши позиції сторін, від гріха подалі запропонував завершити роботу комітету і представити напрацьовані пропозиції наприкінці червня, на засіданні бюро літньої сесії.

На думку голови української делегації в асамблеї Володимира Ар'єва, навіть таке сміливе перенесення термінів на півроку наперед не дасть достатньо часу, щоб узгодити позиції сторін і виступити зі спільним проектом виходу з ситуації. Можливо, тому, що позиції України та європейського права з одного боку, та Росії - з іншого, не узгоджуються в принципі.

Втім, за словами українського депутата, все це означає, що повернення росіян до ПАРЄ до вересня є абсолютно неможливим.

Показовим стало і мовчання російської делегації під час обговорення. Віце-спікер Держдуми Петро Толстой пояснив, що представники Росії і надалі "слідкуватимуть за дискусією" та подадуть свої пропозиції до наступного засідання комітету, яке відбудеться 8 березня. При тому умовою повернення Росії він назвав повне зняття санкцій. І, заодно, вилучення з регламенту норми, яка дозволяє обмежувати повноваження національних делегацій. І наголосив, що до ухвалення таких змін Росія не буде платити внесок до бюджету РЄ.

Не менш жорстко висловлювався і Костянтин Косачов, голова комітету Ради Федерації у закордонних справах, ще перед початком засідання комітету. "Деякі резолюції не будуть виконані ніколи. Ви маєте це чітко розуміти"- посилав він сигнал Кремля європейським політикам.

Втім, якщо цих двоє російських політиків хоча б втримались в рамках дипломатичного етикету, то голова комісії Ради Федерації Росії з інформаційної політики Олексій Пушков перейшов до термінології кухонних сварок. Вочевидь, відчувши себе майже що Трампом, він написав у Твіттері: "У РЄ (Раді Європи - ред.) чекають в лютому чергового внеску Росії. Але поки права Росії в ПАРЄ не відновлені, внеску не буде. Нехай за нас платить Україна".

Втім, саме демонстративно жорстка позиція росіян, яка переходить межі доброго тону, здається, свідчить про те, що свої шанси на повернення до ПАРЄ вони оцінюють не надто високо.

Оскільки хамський тон і погрози неплатежами можуть справити враження на, приміром, генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда (який, втім, і без того фактично став на російську сторону). Але вони однозначно зіграють проти бажання депутатів ПАРЄ допомогти росіянам.

Якби у Кремлі справді відчували можливість повернутись до ПАРЄ, то замість ситих самовпевнених і недалеких косачових та пушкових, перед вели б російські правозахисники з наголосом на тому, що вихід Росії з ПАРЄ призведе до припинення повноважень Європейського Суду з прав людини на території цієї країни. З якою заявою вони, власне кажучи, і виступили - от тільки як російські, так і європейські ЗМІ куди масовіше передрукували хамовиті твіти депутатів Держдуми, ніж раціональні - хай і непереконливі - аргументи правозахисників. Тому, скоріше за все, в Кремлі невисоко оцінюють свої шанси у справі повноцінного повернення до Ради Європи, через що і розганяють пропагандистську хвилю про "Не дуже-то й хотілось!".

Натомість Україні, яка отримала подарунок у вигляді радикальної антиросійської резолюції стосовно Донбасу, та "забутої" у ПАРЄ проблеми із мовами меншин, можливо, варто було б подумати про якісь рухи у відповідь. На кшталт, наприклад, виконати настійливу пропозицію із тієї ж резолюції і ратифікувати Римський статут, та привести Кримінальний кодекс у відповідність до міжнародного гуманітарного права. Такі дії однозначно показали б і нашим союзникам, і всім адекватним політикам ЄС, що Україна дійсно хоче стати частиною європейської цивілізації, а не просто використовує ПАРЄ для порахунків з агресивним сусідом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme