Посол в Нідерландах заговорив про ще один процес у справі МН17

Нідерланди й Австралія розпочали консультації з Росією про її відповідальність як держави за роль у збитті малайзійського літака рейсу МН17, тому не виключено, що з цього приводу може бути ще один окремий судовий процес

Про це заявив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов під час виходу до преси під час перерви у засідання суду у справі щодо МН17, що розпочався 9 березня у Нідерландах, пише Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Що стосується відповідальності держави, існують окремі провадження. Україна має процес проти РФ в Міжнародному суді ООН, і МН17 фігурує як епізод, дуже важливий епізод у цій справі", – сказав дипломат.

Він додав, що Нідерланди та Австралія розпочали консультації з РФ про відповідальність як держави за її роль у збитті МН17.

"І залежно від результатів тих консультацій або буде якесь врегулювання, або, що не виключено, буде окремий судовий процес", – наголосив посол.

Нагадаємо, 8 березня у Амстердамі затвердили оновлений список членів Спільної слідчої групи від України – від Офісу генерального прокурора до неї увійшли 4 представники, а очолив групу заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Того ж дня новий склад Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 провів перше засідання.

9 березня стартував судовий процес у справі про авіакатастрофу малазійського Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, внаслідок якої загинули 298 осіб. Однак жоден з підозрюваних не з'явився на суд.

Також повідомлялося, що підозрюваний у справі МН17 росіянин Сергій Дубінський веде розкішний спосіб життя в Росії та не боїться судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17, що сталося у 2014 році на Донбасі.

Журналісти з'ясували, що один з обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського Boeing в небі над Донбасом у 2014 році Олег Пулатов навчався з чинним заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком в Київському військовому училищі ім. Фрунзе.

Довідка: Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme