Понад 60 країн закликають до розслідування походження COVID-19

Більш як 60 країн напередодні засідання ВООЗ закликають до незалежного розслідування походження COVID-19
 

Понад 60 країн закликають до розслідуван…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ABC.

"Коаліція з 62 країн підтримала спільний заклик Австралії й Європейського Союзу до незалежного розслідування джерела виникнення та масового поширення коронавірусу перед важливим засіданням Всесвітньої організації охорони здоров'я в Женеві, яке відбудеться у понеділок", – йдеться в повідомленні.

Серед цих країн – Південна Африка, Велика Британія, Індонезія, Японія, Південна Корея, Росія і Туреччина.

Міністр закордонних справ Австралії Меріс Пейн заявила, що прихильники цієї ініціативи хочуть "допомогти світу вилучити уроки, необхідні для захисту здоров'я". У свою чергу, прес-секретар із закордонних зв'язків Ради ЄС Вірджинія Бату-Хенрікссон зазначила, що Євросоюз має намір домогтися консенсусу: "Нам потрібна підтримка всіх основних гравців, і Китай - один із них".

Варто підкреслити, що Китай і США поки що не підтримали ідею розслідування.

Ініціатива розслідування викликала шалений осуд з боку Пекіна, який звинуватив Австралію, що першою озвучила цю ідею, в політичній атаці на Китай. При цьому у пропозиції, яка зараз обговорюється, не згадується ні Китай, ні Ухань.

Американські дипломати, в свою чергу, наполягають на більш жорсткому формулюванні, яке б закликало до розслідування походження вірусу, починаючи саме з КНР. Президент США Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео раніше кілька разів звинувачували Китай у приховуванні інформації про вірус, що, на їхню думку, стало однією з причин пандемії.

Нагадаємо, 4 травня президент США Дональд Трамп звинуватив Китай у навмисному поширенні коронавірусу у світі.

Станом на ранок 17 травня у світі підтверджено 4 634 132 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 307 696 осіб осіб померли, а 1 693 685 одужали.

У той же час в Україні було підтверджено 433 нових випадки захворювання на коронавірус, що на 95 заражень менше, аніж напередодні.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. Того ж дня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme