Помпео протягом кількох місяців благав Трампа погодити знищення Сулеймані, – ЗМІ

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео протягом кількох місяців вмовляв президента Дональда Трампа дати згоду на операцію щодо ліквідації іранського генерала Касема Сулеймані

Помпео протягом кількох місяців благав Т…
Фото: ЕРА

Про це повідомило видання The Washington Post, пише Depo.ua з посиланням на ТСН.

Так, зазначається, що вперше Помпео говорив із Трампом про подібну операцію кілька місяців тому, але ні сам президент, ні чиновники Пентагону не були готові підтримати її.

Наголошується, що держсекретар США програв цю бюрократичну війну минулого літа, коли іранці збили американський дрон над Перською затокою, а Трамп в останній момент відмовився здійснити військовий удар на мусульманську країну. Але нещодавні зміни у команді Трампа із нацбезпеки, а також його стурбованість тим, що всередині країни президента вважали нерішучим перед іранською загрозою, створили можливість для Помпео таки дотиснути свою ідею.

Додається, що 31 грудня Помпео прокинувся о 4й ранку, коли йому розповіли про масштабний протест біля будівлі посольства США у Багдаді. Коли протестувальники почали закидувати територію коктейлями Молотова держсекретар здійснив низку дзвінків до міністра оборони Марка Еспера, очільника Об’єднаного штабу, генерала Марка Міллі, а також посла США в Іраку Меттю Туллера.

Також протягом тижня він щодня по кілька разів говорив із Трампом, що згодом вилилося у його рішення ліквідувати генерала Сулеймані. Для Помпео це було важливим, оскільки потенційна смерть будь-кого із американських дипломатів могла серйозно вдарити по його кар’єрі та спричинити шквал критики, який він, свого часу, озвучував щодо колишньої держсекретарки Гілларі Клінтон з приводу вбивства посла США в Лівії 2012 року.

Цікаво, що 29 грудня Помпео, Еспер та Міллі приїздили до президентського клубу у Флориді, де два представники оборони надали Трампу варіанти відповіді на напад на американську базу в Іраку, під час якого загинув американський бізнесмен та були поранені кілька військових. Серед цих варіантів було і вбивство Сулеймані. Кілька чиновників розповідали, що ті, хто знав про майбутню операцію, були шоковані таким вибором Трампа, розуміючи майбутні наслідки.

"Убивство Сулеймані не відбулося б при (колишньому міністрі оборони Джимі) Меттісі. Меттіс був проти всього цього. Це не удар по Меттісу, це просто його схильність. Міллі і Еспер інші. Тепер у вас є згуртована команда з національної безпеки, і у вас є державний секретар і міністр оборони, які знають один одного все своє доросле життя", – сказав високопоставлений чиновник адміністрації Трампа.

Нагадаємо, сьогодні у Тегерані сотні тисяч людей прощаються з командувачем Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), генералом Касемом Сулеймані, якого вбили в Іраку внаслідок американського ракетного удару.

Довідка: 3 січня іранський генерал, командувач силами "Кудс" 62-річний Касем Сулеймані загинув внаслідок авіаудару США в столиці Іраку Багдаді. За даними ЗМІ, вогонь був відкритий з дрона. Пентагон заявив, що авіаудар затвердив президент США Дональд Трамп.

Згодом повідомлялося, що іранського генерала вбили за допомогою безпілотника. Водночас верховний лідер Ірану пригрозив Трампу помстою за вбивство генерала.

Відомо також, що після вбивства іранського генерала та нападу протестувальників на американське диппредставництво посольство США в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу висловив подяку США та особисто президенту Дональду Трампу за вбивство американськими військово-повітряними силами у Багдаді командувача іранськими силами "аль-Кудс" генерала Касема Сулеймані.

Згодом ЗМІ повідомили, що США направлять на Близький Схід додатковий контингент, а Швеція призупинила військову місію в Іраку.

Тим часом Держдеп США застерігає Іран від відповіді на вбивство Сулеймані.

У США конгресмени стурбовані можливими наслідками ліквідації іранського генерала.

У МЗС України також відреагували: Застерегли від "актів помсти" на Близькому Сході.

Читайте також: Убивство Сулеймані: Наскільки він був важливий для Росії і Путіна

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme