Чи допоможе Путіну розстріл французьких карикатуристів

Світ здригнувся через масове вбивство в редакції паризького сатиричного видання Charlie Hebdo. Російські ЗМІ використовували цю подію для пропаганди

Чи допоможе Путіну розстріл французьких…

Вчора у Парижі в редакції французького сатиричного журналу Charlie Hebdo сталася страшна трагедія за участю ймовірно членів «Аль-Каїди», які розстріляли співробітників видання, а потім відкрили вогонь по поліцейських. В результаті нападу загинуло 10 журналістів і два поліцейських, більше десяти людей отримали поранення. Атака терористів на журнал, який прославився антиісламськими карикатурами (і не тільки, він друкував комікси на Папу Римського та Ватикан), ввела світ у шоковий стан.

Франція, де отримали притулок сотні тисяч мусульман, намагається вибудовувати політику толерантного ставлення до представників різних релігій. Після подій 7 січня політика мультикультуралізму, очевидно, буде переглянута. І не тільки у Франції, але й в інших країнах ЄС, пише «ДС».

У середу на задній план відійшли всі інші новини. У тому числі й новини з фронтів україно-російської війни. Навіть російські політики та ЗМІ на деякий час залишили у спокої Україну. Але вони аж ніяк не сумують з приводу трагедії в Парижі. Вони використовують її для злобного в'їдливого пересмикування. Ось лише кілька яскравих прикладів. Член Громадської палати Росії Олена Суторміна заявила «РИА Новости»: «Все-таки деякі речі, які потрапляють в західні ЗМІ, неприпустимі, потрібно дуже шанобливо ставитися до всіх релігій, до віри людей». І додала: необдумані публікації в ЗМІ провокують дії радикалів. Вона вважає, що «безпека громадян Франції під загрозою», якщо озброєні люди здатні проникнути до будівлі редакції. Виходить, карикатуристи самі винні у своїй смерті? Ну і, звичайно ж, Росія - щаслива країна, де немає терористів, і кожен може малювати та писати, що йому заманеться. Навіть про Путіна.

Жваво відгукнувся на події в Парижі й псевдоексперт Ігор Коротченко (цей діяч відомий своїми коментарями з приводу касетних бомб, які, як він запевняв, Україна використала на Донбасі). Феесбешний балакун заявив в ефірі LifeNews, що напад терористів на редакцію Charlie Hebdo - це провал не тільки французьких спецслужб, а й усієї створеної в Європі системи боротьби з терором. І знаєте чому? Європа «самоізолювалась і не хоче співпрацювати з російськими спецслужбами». І навіть президент Путін, співчуваючи родинам загиблих вустами свого прес-секретаря, сказав, що в Росії «традиційно засуджують будь-які прояви тероризму і вважають, що тероризм не має жодних виправдань». На тлі терору, влаштованого російськими бойовиками на українському Донбасі, ця фраза взагалі звучить блюзнірськи.

Насправді ми можемо спостерігати, як теракт у столиці Франції в Росії намагаються зробити одним із сюжетів у своїй гібридній війні. З одного боку, там як би і співчувають французам, а з іншого - маніпулюють свідомістю російського телеглядача і читача. У Грозному був напад на Будинок друку? У Парижі - повний жах! У Франції почнуться облави на терористів та їхніх пособників? У Москві заявлять, що не можна допускати порушення прав віруючих. Кадирова ж правозахисники критикували за знесення будинків родичів бойовиків. І ще: чим більше світ говорить про «Аль-Каїду» або ІДІЛ, тим менше уваги до росіян терористам на Донбасі. Що на руку Москві. Не виключено, що незабаром на КісєльовТВ з'являться сюжети про те, як Захід породив ісламістів, а тепер підтримує «правосеків». Загалом, у всьому будуть винні Обама, «піндоси» та «слабкі» лідери країн ЄС, які підпали під вплив Вашингтона.

Але проблема російської гібридної війни у тому, що вона втратила свого слухача і глядача на Заході. Те, що російські «журналісти» займаються провокаціями, зрозуміли й в Берліні, й в Парижі, й в Брюсселі. Так що, скільки б кремлівські пропагандисти не ухитрялися, щодо Путіна та його режиму позиція країн Заходу одностайна і непохитна. Санкції ніхто скасовувати не буде, падіння цін на нафту триватиме, відновлювати співпрацю з РФ в питаннях безпеки Захід не збирається. А терористів, які вбили паризьких карикатуристів і поліцейських, дай Бог незабаром знайдуть. Наскільки відомо, їхні імена встановлені. І зроблять це французи без допомоги Росії - країни, яка сама перетворилася в кузню тероризму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook