Перший політ корабля SpaceX на МКС відклали

Пробний безпілотний політ космічного корабля Crew Dragon приватної компанії SpaceX, створений у США для того, щоб відмовитися від послуг Росії з транспортування астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) і з неї, відкладений на 10 діб

Як повідомили в Аерокосмічному управлінні США, запуск перенесли із 7 на 17 січня, передає Depo.ua.

"У нас ще є робота щодо сертифікації процесу, розробки обладнання та перевірки готовності. Майбутні кроки в цьому процесі перед тест-місією - критичної важливості. Ми не залежимо від дат, а покладаємося на дані. Зрештою, ми запустимо SpaceX Demo-1, коли буде потрібно, отримавши інформацію для наступних польотів, в тому числі з людьми на борту", - уточнила менеджер Commercial Crew Program Кеті Людерс.

Терміни запуску конкурента Dragon Crew - корабля компанії Boeing CST-100 Starliner - також трохи скориговані: безпілотний політ відбудеться в березні, пілотований - в серпні.

Нагадаємо, 5 грудня Falcon 9 успішно вивела на орбіту корабель Dragon із вантажем для МКС.

Довідка: У 2014 році Boeing отримав контракт від NASA на суму $4,2 млрд на пілотовані польоти на МКС, а SpaceX дісталася аналогічна домовленість з цифрою $2,6 млрд.

Зараз у космосі з 6 червня працює як перша частина експедиції МКС-57 - 42-річний командир екіпажу Олександр Герст (Німеччина), його ровесниця Серіна Ауньйон-Ченселлор (США) і 43-річний Сергій Прокоп'єв (Росія), так і друга - 39-річна Енн Макклейн (США), 48-річний Давид Сен-Жак (Канада) і 54-річний Олег Кононенко (Росія).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #NASA