Перший темношкірий на чолі Пентагону: Чи допоможе Україні давній знайомий Байдена

Якщо Конгрес затвердить кандидатуру Ллойда Остіна на посаді очільника Пентагону, оборонне відомство, вірогідно, перестане впливати не тільки на міжнародну політику, але й на оборонні пріоритети США

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Перший темношкірий на чолі Пентагону: Чи…

Ще задовго до того, як перемога демократів на президентських виборах стала майже довершеним фактом, найбільш перспективним кандидатом на посаду керівника Пентагону у команді Байдена вважалася колишня чиновниця цього ж відомства Мішель Флурной.

Втім, попри "гендерну перевагу" першим поданим до Конгресу кандидатом Байдена на посаду міністра оборони США стане не вона. Оскільки проти Флурной виступили "прогресистські" групи всередині Демпартії. Вони наголошували на тому факті, що кандидатка є членом ради директорів компанії Booz Allen Hamilton, яка має великі контракти з Пентагоном. Тому в разі призначення Флурной на посаду міністра оборони буде очевидний конфлікт інтересів.

Натомість, за даними Politico та CNN, першим кандидатом на посаду керівника Пентагону стане генерал армії США Ллойд Остін. Який, щоправда, також має тісні зв'язки з одним із ключових контракторів Пентагону — корпорацією Raytheon. Зате, в разі затвердження, може стати першим темношкірим міністром оборони.

При тому Остін пройшов довгий і достойний шлях по всіх сходинках військової кар'єри — від лейтенанта, командира взводу піхотинців, і до генерала армії США. На відміну від Флурной, він добряче понюхав пороху і в Афганістані, і в Іраку.

Втім, можна припустити, що ключовою перевагою Остіна при виборі кандидатури стала не расова приналежність і не довгий та бездоганний послужний список, а той факт, що в нього є давні й міцні особисті зв'язки з обраним президентом Джо Байденом.

В момент, коли Остін був головнокомандувачем сил США в Іраку, Джо Байден виступав у ролі куратора процесу скорочення військової присутності США в регіоні. За свідченнями очевидців, вони добре спрацювалися.

Що і не дивно, оскільки якщо відстежувати за американською пресою публічну позицію Остіна як стосовно міжнародної політики США, так навіть і стосовно військових пріоритетів, можна досить аргументовано сказати про її відсутність. Навіть в тих випадках, коли він був вимушений коментувати якісь близькі до політики теми — наприклад, займаючи посаду командувача Центрального Командування ЗС США говорити про масовану військову присутність Росії у Сирії — він робив все можливе, аби не сказати нічого по суті питання.

Звичайно, військовий посадовець ніби й не зобов'язаний мати власні політичні преференції. Нерідко вони можуть навіть нашкодити його роботі. Але якщо думки і погляди, наприклад, Джеймса "скаженого пса" Меттіса про світовий порядок, Росію, Китай та глобальні виклики безпеці США були загальновідомими, то Остін у цьому випадку фігура абсолютно загадкова. 

Все це в сумі дає можливість обґрунтовано припустити, що на посаді очільника Пентагону генерал Остін зосередиться на тому, чим займався все життя і що зможе робити достатньо ефективно. А саме — забезпечувати якісне управління американськими військами. А політичні, стратегічні та безпекові пріоритети будуть визначатися у Держдепі та в Білому домі. І саме від дипломатичного та політичного, а не військового керівництва США стовідсотково залежатимуть стосунки Вашингтона і з Москвою, і з Києвом. Ймовірно, саме така ситуація і викликає ентузіазм в нового господаря Білого дому, який цінує Остіна в першу чергу як ретельного і кваліфікованого виконавця.

Втім, і говорити про призначення генерала на високу посаду як про доконаний факт теж зарано. Оскільки Конгресу США, окрім голосування стосовно його кандидатури, доведеться давати йому ще й спеціальний дозвіл на посаду міністра оборони — оскільки минуло менше від передбачених американським законодавством семи років з того моменту, як він служив в армії. Аналогічний дозвіл свого часу без проблем отримав Меттіс, але не факт, що його нададуть і Остіну. Окрім того, серед більш консервативної частини американських демократів кандидатура Флурной теж користується значною підтримкою, тому в день голосування стосовно нового очільника Пентагону на Байдена можуть чекати різноманітні несподіванки.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme