Останній постріл Трампа: Чи допоможе президенту США свіжий компромат на Байденів та їхні "українські пригоди"

Свіжий компромат на політичного суперника Трампа, озвучений прореспубліканськими ЗМІ, виглядає фантастично — і при тому, здебільшого, повторює раніше озвучені звинувачення. Прикро тільки, що слова "Україна" та "корупція" знову пройдуть по перших шпальтах більшості американських газет

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Останній постріл Трампа: Чи допоможе пре…

Свіжий компромат на Байдена, якщо подивитися на нього з мінімальною долею здорового глузду, не виглядає шитим навіть білими нитками. Він, здається, взагалі зліплений з пластиліну. Ну, чи не з пластиліну.

Суть зводиться до наступного. За два тижні до президентських виборів у США газета республіканця Руперта Мердока New York Post публікує матеріал, що мав би компрометувати Джо Байдена. Матеріал, за чутками, написав провідний журналіст видання Брюс Голдінг — але навідріз відмовився підписувати своїм прізвищем. Тому статтю підписали прізвищами співробітниць, які на це погодилися, і щось додали до первісного тексту.

Матеріал містить посилання на документи, які буцімто були знайдені в особистому ноутбуці Гантера Байдена. Який, на превелике везіння республіканців, хтось залишив в ремонтній майстерні в штаті Делавер іще в квітні 2019 року. Себто ноутбук ніби як принесли на ремонт, а потім — просто не забрали. А співробітник майстерні, який спробував з'ясувати, що у ноутбуці є на диску, знайшов там 25 тисяч фотографій, "в тому числі і відверто сексуальних", а також понад 11 550 повідомлень електронної пошти. Які, ясна річ, стосувалися роботи Байдена-молодшого в українській енергетичній компанії Burisma і китайській корпорації CEFC China Energy Co.

Звичайно, історія людства знає немало прикладів ідіотизму. Як і немало прикладів колосального везіння. Але ноутбук з компроматом на себе і батька, який син Байдена не те що губить, у це ще можна повірити — а відмовляється забрати з майстерні, після чого власник цього закладу віддає його не в поліцію, ФБР чи торговцям запчастинами, а прямісінько в руки Рудольфа Джуліані — це подія, достойна продовжити відомий цикл оповідок про пригоди барона Мюнхгаузена.

В її ймовірності засумнівалися навіть соцмережі Facebook, Twitter та інші, і попервах взагалі заблокували можливість посилань на цю чудесну статтю. Посилаючись при тому на заборону оприлюднювати матеріали, отримані шляхом зламу комп'ютерних систем. Але через півтори доби — під тиском контрольованого республіканцями Сенату США — передумали.

Що стосується суті звинувачень, вони зводяться до того, що, за даними з буцімто знайдених листів, Гантер Байден, перебуваючи на посаді у Burisma, влаштовував зустрічі свого батька з українськими бізнесменами та посадовцями. Наприклад, з радником Ради директорів енергетичної групи Burisma Вадимом Пожарським .

При тому чудесним чином отримавши таке чудове джерело інформації, команда Трампа за кілька місяців (а про компромат на Байдена-молодшого екс-радник Трампа Стів Беннон згадував на початку вересня) так і не знайшла інших підтверджень для своїх звинувачень — ну, хоча б інформації про приїзд того ж Пожарського в США, чи якихось свідчень про його зустріч з Байденом з будь-якого іншого джерела, окрім таємничого "ноутбука".

Загалом, викидати якийсь компромат на суперників за тиждень-другий до виборів — давня медійна традиція у США. Час вибирається саме такий, щоби звинувачення прозвучало — і його почули всі, а от забути не встигли. Ну, чи щоб жертва не встигла знайти якихось особливо переконливих свідчень того, що звинувачення — не зовсім правдиве.

Так само, в принципі, поводились свого часу і демократи — наприклад, в 2016 році Клінтон найголосніші звинувачення стосовно Трампа — від потурання російським кібератакам до незаконної торгівлі з Кубою — теж озвучувала з кінця вересня до другої половини жовтня. Єдина відмінність полягала в тому, що ці речі вона говорила або особисто, не ховаючись за журналістів — або передавала скільки-небудь переконливу інформацію у ЗМІ.

І, якщо вдуматися, матеріал, опублікований в New York Post, не містить нічого такого, про що б команда Трампа та він особисто не говорили десятки разів в минулому. Все, що відбулося — це черговий етап тривіальної медійної кампанії, спрямованої на переконання виборців у тому, що "Джо Байден — корупціонер, і син його Гантер - теж корупціонер".

Ця новина, на думку політичних аналітиків у США, навряд чи матиме істотний вплив на хід президентських перегонів. Де якась частина виборців від початку повірила твердженням Трампа, а якась одразу поставилася до них скептично. І свіжа порція компромату навряд чи змусить когось змінити свою думку — при тому що кількість тих, хто не визначився зі своїми виборчими преференціями, але на вибори йти збирається, цього року вкрай невисока.

Єдина проблема для України полягає в тому, що в усіх повідомленнях про цю історію буде присутній прикметник "український". "Байден допоміг змістити прокурора Шокіна, що боровся з корупцією в Україні" - писатимуть республіканські ЗМІ. "Байден вимагав змістити корумпованого Шокіна, який не боровся з корупцією в Україні" - відповідатимуть демократи. Корумпований Байден "повинен відповісти, чому він тиснув на український уряд задля звільнення генерального прокурора Шокіна" - вторить їм колись ображений Байденом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

І найближчі два-три тижні цей флешмоб світових ЗМІ та політиків неминуче триватиме. При тому що б не сказали в Києві з приводу Шокіна, Burisma, Байдена і його сина — все це може бути витлумаченим, як втручання у вибори в США. Доведеться банально мовчати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme