Німецькі депутати протестують проти "Північного потоку-2", який розколе ЄС

Семеро депутатів німецького Бундестагу та Європарламенту, які представляють Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС), партію Зелених та Вільну демократичну партію (ВДП), виступили проти будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Парламентарі опубліковали спільну статтю на сайті видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Депутати зазначають, що співпраця з Росією не повинна означати, що "німці та росіяни домовляються про щось через голови наших партнерів по ЄС".

На думку авторів, політика ЄС у галузі енергетики та солідарність з партнерами говорять проти будівництва другої черги газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України. Реалізація цього проекту, наголошується в статті, призведе до "розколу ЄС та втрати довіри".

Парламентарі нагадали, що будівництво "Північного потоку-2" викликає активний спротив у країнах Балтії, Швеції, Данії, Польщі, Словаччині та Україні, що "неважко зрозуміти" з огляду на енергетичну безпеку. Вони також закликали, щоб новий уряд Німеччини заявив про свою позицію з цього питання.

Серед авторів статті, зокрема, депутати Європарламенту: член ХДС Ельмар Брок, член ХСС Манфред Вебер, член партії Зелених Райнгард Бютікофер та Надя Гірш з ВДП, а також депутати Бундестагу: член ХДС, голова комітету у закордонних справах Норберт Рьоттґен, вільний демократ Міхаель Лінк та представник "зелених" Олівер Крішер.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає газопровід "Північний потік – 2" економічним проектом, який нікому не загрожує.

Нагадаємо, у січні Німеччина дозволила будівництво і експлуатацію морської частини газопроводу "Північний потік-2" в територіальних водах Німеччини і сухопутної частини в районі Любміна поблизу Грайфсвальда.

Польща заявила про бажання, аби санкції США поширювались на будівництво газопроводу "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною.

Тим часом парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.

24 листопада член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте вкотре заявив, що газопровід "Північний потік-2" не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme