Німеччина дозволила будувати російський газопровід в обхід України, - компанія Nord Stream 2

Сьогодні компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію морської частини газопроводу "Північний потік-2" в територіальних водах Німеччини і сухопутної частини в районі Любміна поблизу Грайфсвальда

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає Depo.ua.

"Гірське відомство Штральзунда видало офіційний дозвіл на будівництво 55-кілометрової ділянки газопроводу відповідно до закону про енергетичну промисловість", - кажуть у компанії.

На початку листопада 2017 року гірське відомство Штральзунда видало дозвіл на роботи в районі континентального шельфу Німеччини (аналог виключної економічної зони (ВЕЗ). Це необхідна попередня умова для видачі дозволу Федеральним відомством з питань судноплавства і гідрографії в німецькій ВЕЗ, яке планується отримати в першому кварталі 2018 року.

У компанії наголошують, що процедури отримання дозволів в інших чотирьох країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії, Фінляндії, Швеції та Данії - йдуть за графіком. Nord Stream 2 виконала всі вимоги і очікує отримати дозволи в термін до початку будівництва в 2018 році.

Нагадаємо, раніше уряд Німеччини вважав політичним завданням недопущення втрат України від реалізації проекту "Північний потік - 2".

Проте у грудні-2017 в Німеччині частково дозволили будівництво "Північного потоку - 2".

Тим часом парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.

24 листопада член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте вкотре заявив, що газопровід "Північний потік-2" не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme