Німеччина відмовляється долучатися до патрулювання Ормузької протоки

Німецька влада наразі не планує долучатися до американської ініціативи щодо захисту свободи судноплавства в Ормузькій протоці

Про це заявила представниця федерального уряду ФРН Ульріке Деммер на брифінгу в Берліні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Федеральний уряд ставиться до конкретної американської заявки стримано, тому не запропонував жодного внеску. Загальний підхід нашої політики щодо Ірану суттєво відрізняється від нинішнього підходу США. Для нас важливо продовжувати слідувати шляхом дипломатії та шукати змістовних переговорів з Іраном… Пріоритет має полягати у дипломатичних зусиллях і деескалації", – заявила Деммер.

Вона підтвердила, що США днями презентували по дипканалах багатьох союзників, у т.ч. ФРН, своє бачення концепції місії спостереження за морським простором і забезпечення свободи навігації у Перській затоці та звернулися по допомогу до цих країн.

Участь у місії під проводом США, за словами представниці німецького уряду, могла би ускладнити ситуацію з огляду на намагання врятувати Іранську ядерну угоду.

При цьому речниця зазначила, що Німеччина продовжує розглядати пропозицію щодо місії з охорони морської справи в європейських рамках як таку, яка заслуговує на розгляд. Це питання Берлін обговорює з європейськими партнерами, насамперед, з Францією та Великою Британією.

Деммер додала, що в Північноатлантичному альянсі існує єдність стосовно того, що блокування протоки з боку Ірану є протизаконною та небезпечною атакою на принцип вільного судноплавства, яку не можна виправдати та яку НАТО жорстко засудило. Така поведінка Ірану ставить під удар стабільність у всьому регіоні. Берлін разом з партнерами вимагає негайного звільнення британського корабля.

Представник Міністерства оборони повідомив, що наразі жодних військових кораблів у зазначеному регіоні немає.

Нагадаємо, 13 червня в Ормузькій протоці, яка з'єднує Оманську і Перську затоки, були атаковані два нафтових танкери.

23 липня Велика Британія запропонувала створити військово-морську місію під керівництвом Європи для забезпечення безпечного проходу суден через Ормузьку протоку.

27 липня Іран закликав країни Перської затоки обговорити заходи безпеки.

30 липня США офіційно попросили Німеччину, Францію і Британію долучитися до місії в Перській затоці.

Читайте також: Беззуба Європа: Який сигнал для України подала історія з "патрулюванням Перської затоки".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme