Newsweek: Напруга між Україною та Росією в Азовському морі зростає

Український військово-морський флот приведений в стан підвищеної бойової готовності в Азовському морі, яке держава ділить з Росією

Newsweek: Напруга між Україною та Росією…

Depo.ua наводить адаптований переклад статті Джейсона Лемона у Newsweek.

"Служба безпеки сказала, щоб ми були уважнішими, оскільки росіяни готують контрзаходи. Вони планують арешти і захоплення українських судів", - зазначив український судновласник "Радіо Свобода".

Такого роду інцидентів поки не було, але українські військові відзначають, що з кінця травня в Азовському морі стає все більше російських кораблів.

"Можна бачити збільшення кількості російських кораблів, і це дуже важливо. Вчора ми бачили чотири кораблі російської берегової охорони", - заявив 20 травня заступник командувача українським корпусом морської піхоти Микола Левицький.

Протягом травня російські кораблі берегової охорони активізували свої дії, зупиняючи і перевіряючи торгові судна, що йдуть в українські порти Маріуполь і Бердянськ. В квітні таких перевірок було всього чотири, а в травні вже більше 30.

В кінці березня Київ розлютив Москву, затримавши в морі риболовецьке судно "Норд" із російським прапором. Воно було зареєстроване в анексованому Криму. Українська влада затримали 10 членів екіпажу, звинувативши їх в незаконному перетині свого морського кордону.

У відповідь Росія порівняла дії України з "розбоєм сомалійських піратів" і погрожувала посилити своє військово-морське угруповання. З того часу Київ побоюється більш серйозної конфронтації.

"Ми спостерігаємо переміщення лише кількох російських патрульних катерів, але навіть це викликає напруженість", - заявив "Радіо Свобода" офіцер українського флоту. За його словами, якщо Росія піде на ескалацію конфлікту, українським морякам доведеться туго. "Наш флот потребує модернізації", - додав цей моряк.

Офіційно Азовське море є спільним для Росії і України за умовами міжнародної угоди від 2003 року, і чітких кордонів там не існує.

"Переговори з цього питання між Україною і Росією тягнуться багато років, але сторони так і не змогли прийти до взаємовигідного рішення, - написав агентству УНІАН заступник директора Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь. - Росія створила таку ситуацію, в якій до акваторії Азовського моря норми міжнародного права не застосовуються. У той же час, між Україною і Росією немає чітко окресленого кордону відповідно до двосторонньої угоди".

Обстановка між двома воюючими країнами напружена. І сказати, яка сторона порушує суверенітет, ніхто не може.

"З урахуванням анексії Криму Росія зараз виходить з того, що Азовське море вже не є внутрішнім морем України і Росії, - пояснив Самусь. - До анексії Криму російська частина Азовського моря була невелика. Зараз, звичайно ж, Росія вважає, що раз Крим російський, то і більша частина Азовського моря теж російська".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme