Названо улюблений офшор російських чиновників

Майже 4,2 тисячі компаній, що належать громадянам Росії, виявлено Росфінмоніторингом в результаті аналізу матеріалів "панамського досьє"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Найпопулярнішим офшором у росіян опинилися Британські Віргінські острови.

"Службою постійно ведеться аналіз матеріалів, що публікуються у ЗМІ, наприклад, всім відомого розслідування журналістів – "панамського досьє", – зазначив Микола Андрєєв.

За його словами, багато компаній з цього списку контролюються "губернаторським, депутатським і міністерським корпусом". Разом вони робили фінансові операції на суму близько п'яти мільярдів рублів. Понад 50 відсотків компаній зареєстровані на Британських Віргінських островах. За ними по популярності слідують Панама і Багамські острови. Всі вивчені матеріали передані в правоохоронні органи.

Громадяни США контролюють три тисячі підприємств з "панамського досьє", України – 470 компаній, зазначив представник Росфінмоніторингу.

Нагадаємо, "Панамське досьє" було опубліковано навесні 2016-го року міжнародною групою журналістів-дослідників, які вивчили матеріали юридичної фірми Mossack Fonseca. Вона займалася реєстрацією іноземних компаній в Панамі. Викладені у відкритий доступ матеріали стали приводом для розслідувань і відставок високопоставлених чиновників в декількох країнах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія