Науковці знайшли спосіб поліпшити COVID-вакцини, щоб уникнути появи тромбів

Німецькі науковці з Франкфурта з’ясували, чому утворюються тромби після вакцинації препаратами AstraZeneca і Johnson & Johnson
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив професор Університету Гете у Франкфурті Рольф Маршалек, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

За його словами, вони можуть розповісти виробникам, як поліпшити вакцину, щоб уникнути основного найпоширенішого побічного ефекту – утворення тромбів.

"Ключ криється в аденовірусі – вірус застуди, який використовується для доставки шипового білка коронавірусу в організм", – заявив Маршалек.

Науковці заявляють, що проблема полягає в проникненні аденовірусу в ядро ​​клітини, а не тільки в клітинну рідину, де вірус зазвичай виробляє білки.

"Життєвий цикл аденовірусу включає інфікування клітин … проникнення аденовірусної ДНК в ядро ​​і, як наслідок, транскрипцію гена за допомогою апарату транскрипції господаря. І саме в цьому полягає проблема: вірусний фрагмент ДНК … не оптимізований для транскрипції всередині ядра", – йдеться у дослідженні.

Професор зазначив, що у вакцинах від Pfizer/BioNTech і Moderna, розроблених на основі мРНК, ця система доставки не використовується, і випадки згортання крові, пов’язані з ними, не з’являлися.

Він заявив, що вакцини можна модифікувати, щоб уникнути цієї проблеми.

За його словами, Johnson & Johnson вже підтримує з ним контакт і "зараз намагається оптимізувати свою вакцину". Проте з AstraZeneca переговори ще не почалися.

Нагадаємо, у Львові Інститут біології клітини НАН України розробляє білкову вакцину проти COVID-19 на гуманізованих дріжджах, яка буде значно дешевша за імпортну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme