"Науковий Оскар" отримали науковці, які сфотографували чорну діру

Група дослідників проєкту "Телескоп горизонту подій" отримала "Премію прориву" - нагороду за важливі відкриття в фундаментальній фізиці

Як повідомили у п’ятницю в Єврокомісії, у цій роботі брали участь європейські вчені за фінансової підтримки Євросоюзу, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Премія прориву, яку ще називають Оскаром у науці, вручається на знак визнання досягнень у таких сферах як наука про життя, фундаментальна фізика та математика. Кожна така премія варта 3 млн доларів США. ЄС надав ґрунтовну фінансову підтримку проєкту "Телескоп горизонту подій", зокрема, виділив грант у 14 мільйонів євро трьом провідним вченим та їх командам, долученим до дослідження", - йдеться у повідомленні.

Ця нагорода була заснована у 2012 році неурядовою Фундацією з досягнень у фундаментальних науках та щороку вручається кращим вченим світу.

Крім цього, протягом останніх 15 років у ході програми "Горизонт 2020" Євросоюз виділив близько 30 мільйонів євро на розвиток та вдосконалення інфраструктури великих телескопів, які стали важливою складовою успіху проєкту із дослідження чорних дір.

Нагадаємо, що у квітні вчені показали перше фото чорної діри.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme