UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені показали перше фото чорної діри

10 квітня 2019-го астрономи провели конференцію за результатами роботи так званого телескопа "Горизонт подій"

Вчені показали перше фото кордонів чорної діри у центрі галактики M87, передає Depo.ua з посиланням на НВ.

Проект Event Horizon Telescope (EHT) або телескоп "Горизонт подій" роками досліджував найближчі до Землі чорні діри. Його завдання - сфотографувати надмасивні чорні діри в галактиці M87 і Стрілець А* в галактиці Чумацький шлях, яка розташована на відстані приблизно у 26 тис. світлових років від Землі.

Онлайн-трансляція конференції, на якій вчені вперше представили результати досліджень чорних дір почалася о 16:00 за київським часом.

Стрілець А* є одним з найбільш бажаних об'єктів наукових фантастів і вчених, які мріють про гіперпросторові стрибки, кротячі нори і подорожі у часі. Ця чорна діра у мільйони разів важча за Сонце і набагато більше, ніж будь-яка відома нам зірка.

Горизонтом подій називають точку за зовнішніми кордонами чорної діри, після якої будь-яке світло, що потрапляє туди, назавжди зникає з нашого поля зору. Куди зникає це світло і що з ним відбувається поблизу чорної діри - теоретично повинен з'ясувати телескоп EHT.

Сама по собі фотографія чорної діри теоретично неможлива, оскільки ці надважкі об'єкти є буквально невидимими і поглинають будь-які види електромагнітного випромінювання. По суті, жоден з існуючих телескопів - радіо, рентгенівський, оптичний, гамма-промінь - не може відобразити чорну діру.

Телескоп EHT, а точніше мережа радіотелескопів, представив лише перше чітке зображення кордонів чорної діри - саме той горизонт подій.

Стрілець А* і чорна діра у центрі галактики M87 - це найближчі до Землі надмасивні чорні діри, які притягують до себе і буквально пожирають все навколо, враховуючи світло. Тому, існують лише художні зображення чорних дір.

Найяскравіший приклад - чорна діра Гаргантюа з фільму "Інтерстеллар", за наукову достовірність якої відповідав астрофізик і лауреат Нобелівської премії з фізики Кіп Торн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme