Науковці знайшли у Китаї рештки унікального качконоса часів динозаврів

Вчені виявили у китайській провінції Хебей рештки вкрай химерної рептилії, що жила в морях Землі приблизно 250 мільйонів років тому і при цьому вона майже не відрізняється від сучасних качконосів

Фотографії скам'янілостей і висновки вчених були представлені в журналі Scientific Reports, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

"Це була дуже дивне тварина - коли я почав думати про те, як міг працювати її організм, я був дуже сильно спантеличений. Швидше за все, вона дуже погано плавала, і в сучасних морях у неї не було б шансів. З іншого боку, конкурентів в той час у цих "качконосів" і не було", - розповідає Рьосуке Мотані з університету Каліфорнії в Девісі (США).

У минулому, як зазначає Мотані, палеонтологи вже знаходили рештки даної рептилії, проте всі вони були позбавлені голови, передніх плавників і деяких інших частин тіла. Тому вчені не вважали її чимось незвичайним і відносили до числа примітивних "кузенів" предків іхтіозаврів.

Зараз картина різко змінилася - виявилося, що ця істота має унікальні щелепи, схожі на дзьоб качконоса, невеликі очі, вкрай нетипові для морських рептилій і сучасних сухопутних ящірок, дуже слабкі передні кінцівки і дивну дієту, що складалася з дрібних рачків і іншого зоопланктону.

Як вважають вчені, мезозойский "качконіс" здобував їжу, копаючись в мулі на дні мілководних заток і захоплюючи дрібних рачків, молюсків і іншу безхребетну живність, що мешкає там. Подібний раціон рятував його від необхідності конкурувати з предками іхтіозаврів, велика частина яких була хижаками і жила в тих же водоймах в той же час.

Відкриття цієї істоти, як відзначають Мотані та його колеги, говорить про те, що морські рептилії почали займати різні екологічні ніші відразу після Пермського вимирання, а не значно пізніше, як вважають сьогодні багато палеонтологи. Це помітно змінює і картину їх еволюції, і те, як Земля відновлювалася після найбільшої катастрофи в своїй історії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme