Наступник Путіна чи цап відбувайло: Хто такий новий російський прем’єр Михайло Мішустін

Послання президента Росії Володимира Путіна до Федеральних здборів закінчилося сенсацією – увесь російський уряд на чолі з Дмитром Медвєдєвим пішов у відставку. Посаду прем’єра Путін вже запропонував нинішньому голові податкової служби Михайлу Мишустіну і вніс його кандидатуру до Держдуми

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Наступник Путіна чи цап відбувайло: Хто…

Depo.ua розповідає, чи перетвориться Мішустін з темної конячки російської політики на такого собі путінського Інцитата, чи стане фаворитом перегонів у боротьбі за владу.

Біографія Михайла Мішустіна

Михайлу Мішустіну – 53 роки. Біографія цього професійного чиновника (близько 30 років роботи в держустановах) доволі нудна. У 1989 році він закінчив Московський верстатоінструментальний інститут, потім в 1992 році при цьому ж інституті - аспірантуру. Працював директором тестової лабораторії, а пізніше - головою правління Міжнародного комп'ютерного клубу (МКК), мета якого формулювалася як "залучення передових західних інформаційних технологій в країну". У 1998 році вступив на державну службу, на посаду помічника з інформаційних систем обліку і контролю за надходженням податкових платежів керівника Державної податкової служби Росії.

З березня 1999 року по березень 2004 року працював заступником міністра з податків і зборів, на цій посаді займався модернізацією російської податкової, впроваджував електронний цифровий підпис, ідентифікаційний номер платника податків і оновлював в міністерстві техніку.

Потім очолював Ронерухомість, під його керівництвом відомство закінчило масову оцінку по землі, що зробило можливим введення на всій території країни нового земельного податку.

З січня 2007 по лютий 2008 року керував Федеральним агентством з управління особливими економічними зонами (ОЕЗ). Серед успіхів Мішустіна на цій посаді називали відкриття двох перших в Росії ОЕЗ промислово-виробничого типу, семи туристсько-рекреаційних ОЕЗ і початок будівництва об'єктів інноваційної інфраструктури в ОЕЗ техніко-впроваджувального типу.

У 2008 році пішов за власним бажанням з державної служби і зайнявся бізнесом в області інвестицій: з 2008 по 2010 рік був президентом UFG Capital Partners - однієї з найбільших в Росії компаній в сфері управління активами, але ненадовго - через рік Мішустін увійшов до кадрового резерву президента Росії, а з 6 квітня 2010 року (нагадаємо, Путін тоді був на посаді прем’єра) очолює податкову.

Одружений, має трьох синів. В гучних скандалах замішаний не був, об’єктом розслідувань, зокрема Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, він поки не ставав.

З якою метою призначають Мішустіна

Соцмережі написали про "До свиданья, наш ласковый Миша, здравствуйте, наш новый Михаил", підмітили збіг "ведмежих" прізвищ, зауважили, що це вже точно "Он нам не Димон" і придумали ще багато різних каламбурів, але крім жартів, як наступника Путіна чи серйозну політичну фігуру Мішустіна поки не розглядають ані пересічні росіяни, ані різного штибу експерти.

Припускають, що новий російський прем’єр, скоріш за все, виконуватиме роль цапа відбувайла. Путін, започаткувавши зміни, позбавився відповідальності за економіку і соціальну сферу, де геть нічого не покращується, і тепер винним за все буде уряд, на чолі з новим прем’єром. Путін, в свою чергу, зможе і зберегти контроль над Росією, і залишатися у білому пальті.

Крім цього, саме Мішустін потрібен Путіну як технократ. За відгуками, він непогано модернізував відомства, в яких йому доводилося працювати і зможе дещо оживити російську економіку. Політологи припускають, що він уособлює в очах Путіна ефективну технократичну бюрократію – і, що важливо, без політичних амбіцій.

Важливо це з огляду на персону вже колишнього прем’єр-міністра Росії.

Що буде з Медвєдєвим

Як припускають політичні експерти, друга людина на Росії (щоправда, вже колишня), Дмитро Медвєдєв міг викликати у Путіна занепокоєння вірогідним бажанням знову стати президентом. Адже Володимир Володимирович свої терміни вже вичерпав, а Дмитро Анатолійович – ні. Путіну не віриться, що скуштувавши наркотику президенсткої влади один раз, людина не захоче ще і, прибравши Медвєдєва з посади прем’єра, він відсуває його подалі від престолу. Але те, що він заявив про плани ввести посаду заступника голови Ради безпеки і запропонувати її Медведєву означає, що в подальшому Путін хоче тримати свого "тимчасового заступника" при собі. Так би мовити, перед очима. При цьому дуже понизивши його в посаді і як наслідок - обмеживши в повноваженнях.

Собі ж він, за найпоширенішою нині версією, може готувати посаду очільника Держради, статус якої нині закріплюється в Конституції, а обсяг нових повноважень - не обговорюється. Не виключено, що створюється структура, очоливши яку Путін після 2024 року зможе залишитися при владі, вже не будучи президентом.

Читайте також - Відставка російського уряду: Для чого Путін позбувся Медвєдєва і змінює російську конституцію

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme