NASA планує "відродити" ядерні двигуни для космічних кораблів

Прагнення відправити людину на Марс змусило NASA "струсити пил" із технології, яку відклали на полицю ще в 1970-х – ядерного двигуна для космічних кораблів

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Fortune.

Розробка реактора та палива для такого двигуна, призначеного для польотів у глибокому космосі, доручена компанії BWXT Nuclear Energy.

На відміну від традиційних ракетних двигунів, що спалюють паливо для створення тяги, в ядерній системі для нагріву робочого тіла (зазвичай рідкого водню) використовується безпосередньо реактор.

Водень викидається через сопло, рухаючи космічний корабель вперед. Це дозволяє подвоїти ефективність використання палива, а отже – зменшити розміри ракети та скоротити час польоту, розповідає Стівен Хейстер, професор аеронавтики й астронавтики Університету Пердью.

"Цей фактор неймовірно важливий, особливо для дуже складних місій, для яких потрібно багато палива, таких як політ на Марс", – говорить він.

До того ж, ядерний ракетний двигун дозволить перервати місію та відновити її навіть через кілька місяців, говорить Джеффрі Шихі, головний інженер NASA.

"Новизна цієї конструкції реактора знижує обсяг палива, необхідного для виконання імпульсних маневрів. Можна буде перезапускати двигун кілька разів", – пояснює він.

І хоча космонавтам доведеться перебувати в захищеному від радіації відсіку, вони будуть менше схильні до космічного випромінювання, оскільки час польоту скоротиться.

Довідка: Компанія BWXT – спадкоємиця Babcock & Wilcox, яка розробила і побудувала одні з перших в світі ядерні реактори і атомні підводні човни, а в останні десятиліття займалася дослідженнями надійності ядерних ракетних двигунів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme