Поклонська проти Фірташа: Чи відберуть окупанти кримські компанії українського олігарха

Раптовий приступ інтересу "няші-прокурора" до заводів Фірташа у Криму може мати дві причини. Або Поклонська хоче зайнятися самопіаром за рахунок "турботи про довкілля та здоров'я людей", або ж на Дмитра Фірташа чекають немалі проблеми

Журналіст відділу «Світ»
Поклонська проти Фірташа: Чи відберуть о…

Депутат російської Держдуми Наталія Поклонська затурбувалася про екологію в анексованому Криму. Зокрема, вона направила до генпрокурори запит на проведення перевірки на хімічних виробництвах "Кримський титан" і ПАТ "Кримський содовий завод".

На думку Поклонської, необхідно з'ясувати, як ці підприємства утилізують зараз свої відходи. "Цікаво, що за "чудо" відбулося на півночі Криму, де в умовах повної відсутності прісної води продовжують безперебійно працювати найбільші хімічні заводи "Титан" і " Содовий"? Ставок-накопичувач, куди раніше зливалися хімічні відходи, давно висох. Залишилося тільки море - точніше, затоки (Сиваш і ін.)", - пише Поклонська в соцмережах, пояснюючи своє подання.

На додаток вона стверджує, що від жителів анексованого Армянська надійшла інформація про те, що є й очевидці скидів токсичних відходів у море. "Я дуже сподіваюся на те, що ми зможемо зберегти в Криму нашу унікальну природу, не нехтуючи нею заради отримання прибутку окремими особами", - резюмує депутатка.

У певній логіці Поклонській не відмовити. Дійсно, іще два роки тому була історія, коли у повітря анексованого півострова потрапила величезна кількість шкідливих речовин. І тоді, за заявою керівництва підприємства, причиною аварії стало ніби як руйнування дамби кислотного шламонакопичувача. А на думку місцевих мешканців – випаровування й висихання шламонакопичувача, для адекватного функціонування якого банально бракувало прісної води.

З того часу ситуація з водою в Криму розвивалася від поганого до ще гіршого. А от заводи Фірташа продовжували працювати, як ні в чому не бувало. Можна не сумніватися в тому, що для роботи подібних хімічних підприємств потрібна немала кількість прісної води. Так само можна з високою долею ймовірності припустити, що коли навіть в курортній Ялті вводять подачі води в режимі "шість годин на добу" – то за продовження роботи хімічних підприємств хтось комусь немало заніс. Але шламонакопичувачі, які за умов дефіциту води хоч і пересохли, але нічого паскудного в атмосферу не виділяють, наводять на думку, що заводи Фірташа також економлять прісну воду. На свій лад.

Питання полягає лише в тому, чи є цей запит Поклонської до окупаційної влади її власною ініціативою, покликаною збільшити особистий політичний рейтинг та впізнаваність. Чи йдеться про щось більше. Зокрема – про початок масштабних пертурбацій, в кінці яких тепер вже опосередкований власник "Кримського титану" і "Кримського содового" цих активів позбудеться. Проти такого варіанту тлумачення подій говорить той факт, що Поклонська не є надто наближеним до Кремля політиком. "Зальоти" в монархізм і яскравий самопіар змушують "кремлівський пул" тримати з нею певну дистанцію. З іншого боку, зважаючи на специфічний досвід Поклонської, їй цього разу могли виділити роль "чесного представника влади", який "покарає українського олігарха". Після чого підприємства Фірташа отримають такі проблеми із законом, що олігарху буде простіше продати їх за символічну суму, ніж сплачувати штрафи.

Який саме сценарій відбувається в реальності стане зрозумілим за декілька тижнів. Якщо історія, не встигнувши розпочатися, так і затихне – можна буде твердо сказати, що мала місце політична самодіяльність депутатки. Якщо ж запиту Поклонської окупаційні "правоохоронці" дадуть хід і публічно відзвітують про знайдені масштабні порушення – то це однозначно скидатиметься на перший етап нехитрої комбінації, спрямованої на зміну власника кримських активів Дмитра Фірташа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme