На Росії знову "кинули" рідних путінського найманця

У Ростовській області Росії суд відхилив позов вдови бійця ПВК "Вагнер" Олексія Рубанова Луїзи, яка хотіла стягнути з держави два мільйони рублів в якості компенсації за смерть чоловіка в Сирії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

У позові Рубанової підкреслювалося, що, згідно з медичним висновком, смерть її чоловіка була насильницькою (в російському МЗС повідомили, що він помер в результаті "обвуглювання тіла"). Позивачка не затверджувала, що її чоловік воював в Сирії, відзначаючи, що він міг перебувати там із "цивільним візитом". Офіційно діючі в Сирії російські військовослужбовці не вжили заходів щодо його евакуації із зони військового конфлікту, йдеться в позові.

Суд відмовив Рубанової в компенсації, порахувавши недоведеним, що смерть її чоловіка настала в результаті протиправних дій російської армії чи інших силових відомств Росії.

Крім свідоцтва про смерть в певному місці, позивачем не представлено доказів, що підтверджують настання смерті в результаті дій військовослужбовців Росії в зв'язку з неприйняттям ними заходів, спрямованих на забезпечення безпеки населення в період проведення військових дій в Сирії.

Рубанов загинув в лютому 2018 року в Східній Гуті. Чоловік, який відслужив строкову в російській армії, довгий час не міг знайти роботу, яка б забезпечувала його сім'ю, а потім став бійцем ПВК.

У складі групи найманців він тричі прямував у "відрядження" в Сирію, отримавши за них дві медалі "За кров і хоробрість" з номером особистого жетона. З третьої "відрядження" в Ростовську область доставили вже тіло бійця у цинковій труні. Супроводжуючі "вантаж 200" чоловіки, за деякими даними, передали батькам бійця конверт із грошима - невиплаченою йому зарплатою і компенсацією.

Нагадаємо, що Росія приховує свої військові втрати в Сирії, проте ЗМІ періодично розкривають цю інформацію.

Зокрема, у березні 2016 року ЗМІ повідомили, що окрім військовослужбовців Збройних сил Росії, в Сирії воюють і найманці з неофіційної, напівурядової "ПВК Вагнера".

У березні 2017 року стало відомо, що в Сирії загинули ще дев'ять росіян, як мінімум шість з них — найманці приватної військової кампанії "групи Вагнера".

2 листопада 2018 року у Сирії загинув російський військовослужбовець, 28-річний молодший сержант Андранік Арустамян, про смерть якого Міноборони Росії офіційно не повідомляло.

4 лютого російські військкомати відмовляються вважати військовослужбовців, загиблих в Сирії, ветеранами бойових дій і на цій підставі не індексують їх родичам пенсії за втратою годувальників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна