На Росії перед виборами ліплять новий образ Путіна. А він розпадається, – ЗМІ

У Кремлі ще не змогли вигадати цілісний образ, у якому чинний президент Росії Володимир Путін міг би піти на вибори наступного року

Depo.Світ
17 липня 2017 11:07
ФОТО: depo.ua

Про роботу над образом свого лідера повідомила "Ведомостям" людина, близький до Адміністрації президента Росії і колишній федеральний чиновник, передає Depo.ua.

Начебто на цю тему відбулися вже десятки нарад.

За даними джерел, змінилися декілька кураторів: спочатку за цю тему відповідав телеведучий Валерій Фадєєв, потім директор Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін, а відтак директор фонду "Громадська думка" Олександр Ослон.

"Образ майбутнього – це програма з економікою, соціальною сферою, політичними реформами. Є труднощі, адже Фадєєв пішов у Громадську палату, а Костін із темою не впорався, він пропонував і нові ідеї, і ті, що були використані раніше. Ослон проводить соціологічні дослідження у цій темі", – сказала людина, близька до Кремля.

За словами співрозмовника, вже знайдено нового куратора, але група засідає окремо.

За даними іншої людини, близької до адміністрації Путіна, Фадєєв, Костін і Ослон працюють над "смислами", а зводять ідеї в Експертному інституті соцдосліджень. За кампанію в цілому відповідає перший заступник глави адміністрації Сергій Кирієнко.

Цей співрозмовник зазначає, що обставини змінюються: "Коли все починалося, був "ворожий Обама", потім з'явився Трамп. Змінюється і внутрішній зміст документів. Якоїсь миті це зупиниться, щоб все перетворити на програму".

За словами колишнього федерального чиновника, зараз серед ідей "з'явилася тріада "справедливість, повага, довіра"..., але вона не замінить образ майбутнього, хоча можуть спробувати це зробити".

"Чіплятися за цю тріаду не будуть, просто Кирієнко на зустрічах із губернаторами всіляко наголошує, що люди хочуть справедливості і показна розкіш буде каратися", – додала людина, близька до Кремля.

За словами цього співрозмовника, зараз образом майбутнього займається десяток різних груп, у тому числі Центр стратегічних розробок Олексія Кудріна і президент "Сбєрбанка" Герман Греф.

"Концепцій дуже багато, і вони настільки різні, що пов'язати їх складно – тобто робота йде складно не тому, що хороших ідей немає, а тому, що надто багато думок", – заявив співрозмовник.

За словами ще однієї людини, близької до Адміністрації президента Росії, образ майбутнього має бути готовий до кінця вересня. Інший каже, що до початку кампанії в грудні.

Політолог Гліб Павловський вважає, що творці образу намагаються відійти від "тоскного відчуття, що все закінчується, і дуже погано".

"Індикатори на кшталт рейтингу президента нічого не показують, вони вимірюють безальтернативну ситуацію... Вони шукають сюжет для передвиборчого телесеріалу. Йдеться не про майбутнє, а про те, щоб придумати, навіщо Путіну взагалі йти на четвертий термін, коли він цей термін закінчує тоскно", – сказав він.

На думку Павловського, "немає жодної проблеми країни, для вирішення якої потрібен Путін", а "виборча кампанія стає роботою зі збереження його ближнього кола".

Нагадаємо, що у Кремлі поки що запевняють, що тема висунення Володимира Путіна як кандидата на президентських виборах в 2018 році на Росії поки не фігурує в порядку денному.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ