На противагу Росії Польща хоче побудувати свій газопровід

Польща, яка виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини, має намір сама прокласти газопровід по дну Балтійського моря

Проект Baltic Pipe буде вести від польського узбережжя в Данію і дозволить державній польській газотранспортній компанії Gaz-System підключитися до норвезької мережі газопроводів, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Польський енергетичний концерн PGNiG в кінці 2017 року зарезервував потужності цього газопроводу на 15 років. Гілка газопроводу пропускною здатністю 10 мільярдів кубометрів на рік і вартістю $2 млрд повинна бути введена в експлуатацію в 2022 році. Вона досягне польського узбережжя біля міста Свіноуйсьце, де також розташований портовий термінал з прийому зрідженого газу.

Компанія Gaz-System, за її власними даними, запросила в уряду Польщі дозвіл на будівництво і визначила кілометровий коридор у прибережній зоні, за яким планується прокласти газопровід. Остаточне рішення про будівництво повинно бути прийнято в 2018 році.

Нагадаємо, у січні Німеччина дозволила будівництво і експлуатацію морської частини газопроводу "Північний потік-2" в територіальних водах Німеччини і сухопутної частини в районі Любміна поблизу Грайфсвальда.

Польща заявила про бажання, аби санкції США поширювались на будівництво газопроводу "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною.

Тим часом парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.

24 листопада член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте вкотре заявив, що газопровід "Північний потік-2" не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme