На 28 економічному форумі в Польщі говоритимуть про Україну, шанси і нові ризики в Європі

З 4 по 6 вересня у польській Криниці-Здруй відбудеться 28 Економічний Форум 

На 28 економічному форумі в Польщі говор…

Очільники урядів, парламентарії, підприємці, науковці та експерти говоритимуть про економічну, політичну і суспільну ситуацію в світі на 28 Економічному форумі, який почнеться 4-го вересня у Криниці-Здруй.

Організатори конференції – варшавський Інститут східноєвропейських досліджень та Малопольське воєводство.

Як повідомляє офіційний сайт форуму, серед гостей, які приїдуть у Криницю-Здруй цього року будуть міністри країн ЄС, відомі бізнесмени, письменники та науковці.

Серед ВІП-персон можна назвати міністра енергетики Румунії Антона Антона, міністра, відповідального за болгарське головування в Раді ЄС Ліліяну Павлову, румунського віце-прем'єра Анну Бірчалл, віце-президента Європейського Інвестиційного Банку Вазіла Гудака, міністра енергетики Литви Вайчюнаса Жигимантаса та інших. Загалом, у форумі братимуть участь учасники з понад 60-ти країн.

Від України буде чимало журналістів, експертів, а також міністр соціальної політики Андрій Рева, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука.

Також організатори очікують на приїзд першого заступника прем'єр-міністра України Степана Кубіва. Можуть бути ще кілька міністрів та їхніх заступників, представники місцевого самоврядування з областей, найбільш зацікавлених у польсько-українському співробітництві та європейській інтеграції.

Містечко Криниця-Здруй приймає економічний форум з 1992-го року. Саме тоді він був започаткований і Україна з того часу є одним із головних партнерів цієї події.

В 2016-му році на форумі в Криниці-Здруй зустрічалися прем'єр-міністри країн Вишеградської четвірки (Польща, Угорщина, Словаччина та Чехія). Статус спеціального гостя мав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Рік тому у Криниці гостював спікер ВР Андрій Парубій.

Звання "Людини року 1999" за досягнення на посаді голови Нацбанку України отримав Віктор Ющенко, а в 2005 році, після "Помаранчевої революції" цю нагороду отримала Юлія Тимошенко.

Щоб оцінити престиж Форуму достатньо згадати людей, які отримали минулорічні головні нагороди. Ними були прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, білоруська письменниця, лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич.

На минулих форумах вже було приділено багато уваги питанням української децентралізації, енергетики, а також проблем кримських татар після анексії Криму.

Цьогорічний форум буде 28-м. Українське питання як завжди стоятиме на порядку денному.

Програма 28 Економічного форуму складається з декількох тематичних блоків. Говоритимуть про міжнародну політику, інвестиції та розвиток, макроекономіку, інформаційну безпеку, суспільство, енергетику, інновації, тощо.

Серед економічних обговорень будуть дискусії про те, як Центральна та Східна Європа можуть уникнути пастки периферійного розвитку. Окрему увагу приділять обговоренню питання успішної інтеграції регіонального фондового ринку, щоб зацікавити глобальних інвесторів як просувати ініціативу "Тримор'я" у енергетичній сфері.

У питаннях політичних предметом обговорення на форумі будуть загрози для безпеки в регіоні Балтійського та Чорного морів, а також майбутнє карпатських країн та кіберконфлікт, як виклик сьогодення.

Українським питанням будуть присвячені панельні дискусії, зокрема про успіхи та поразки Східного партнерства, про міжрегіональне партнерство Польщі, України, Румунії та Молдови, можливості завершення збройного конфлікту на Донбасі та українсько-польскі відносини.

Вся інформація про форум доступна на сайті (http://www.forum-ekonomiczne.pl/?lang=en).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme