UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

МЗС продовжує добиватися відповідальності Росії за збиття літака рейсу MH17

Міністерство закордонних справ України продовжує добиватися притягнення Росії до відповідальності за збиття літака "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17

Про це повідомили у пресслужбу МЗС України у зв’язку із обговоренням у Раді безпеки ООН питання розслідування збиття літака рейсу МН17, передає Depo.ua.

Зокрема, в Нью-Йорку за ініціативи РФ Рада безпеки ООН провела закриті консультації щодо початку судових засідань у справі про притягнення до відповідальності перших чотирьох обвинувачуваних у збитті літака "Малайзійських авіаліній" рейсу МН17.

У цьому зв'язку позицію держав-учасниць спільної слідчої групи (Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України) представила член Ради безпеки ООН Бельгія.

"Учасники засідання надали повну підтримку незалежному і неупередженому процесу, який слухається окружним судом міста Гаага. Було висловлено заклик до Росії припинити поширення дезінформації, виконувати резолюцію Ради безпеки ООН 2166, в повній мірі співпрацювати зі слідством та відповідати на запити про надання правової допомоги від спільної слідчої групи", – йдеться у заяві.

Своєю чергою, слідчі і прокурори від України продовжать роботу в спільній слідчій групі з метою встановлення всіх осіб, які були причетні до загибелі 298 пасажирів і членів екіпажу рейсу MH17, включаючи і замовників цього злочину.

Також зазначається, що "зі свого боку МЗС України продовжить роботу, спрямовану на притягнення Російської Федерації до відповідальності за порушення Конвенції про запобігання фінансування тероризму, адже саме завдяки російській підтримці, зокрема постачанню ПЗРК "Бук", і було вчинено цей жахливий злочин".

"Віримо, що справедливість буде встановлено, а всі винні нестимуть адекватну відповідальність", – підсумували у МЗС.

Нагадаємо, 9 березня стартував судовий процес у справі про авіакатастрофу малазійського Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, внаслідок якої загинули 298 осіб. Однак жоден з підозрюваних не з'явився на суд.

Також повідомлялося, що підозрюваний у справі МН17 росіянин Сергій Дубінський веде розкішний спосіб життя в Росії та не боїться судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17, що сталося у 2014 році на Донбасі.

Журналісти з'ясували, що один з обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського Boeing в небі над Донбасом у 2014 році Олег Пулатов навчався з чинним заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком в Київському військовому училищі ім. Фрунзе.

Головуючий в окружному суді Гааги у справі про катастрофу рейсу МН17суддя Хендрік Стейнхьойс заявив, що для винесення рішення в справі про причетність чотирьох осіб до трагедії знадобиться більше двох тижнів.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що початок судового розгляду у Нідерландах справи MH17 та чотирьох обвинувачених не є припиненням розслідування. Слідство триває, як в Україні, так і на рівні оновленої міжнародної спільної слідчої групи. 

Згодом прес-секретар Окружного суду Гааги заявив, що через коронавірус в Нідерландах можуть перенести судові слухання у справі про катастрофу MH17 на Донбасі.

Довідка: Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme