UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

МВФ влупить шалені кошти на порятунок країн від кризи

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий мобілізувати кредитний ресурс на 1 трильйон доларів для допомоги членам фонду в боротьбі з наслідками коронавірусу для економіки

Про це заявила директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва, передає Depo.ua.

За її словами, як першу лінію захисту МВФ може розгорнути свій гнучкий інструментарій реагування на надзвичайні ситуації, щоб допомогти країнам з нагальними проблемами в платіжному балансі. На ці потреби можуть бути виділені $50 млрд країнам, що розвиваються. До 10 млрд доларів можуть бути надані членам з низьким доходом через пільгові механізми фінансування, які мають нульові процентні ставки.

На сьогодні фонд вже має 40 діючих угод із загальними зобов'язаннями у розмірі близько $200 млрд. Ще 20 країн проявили інтерес до фінансування, допомога яким може знадобитися найближчими днями.

Отже, МВФ може підтримати свої 189 країн-членів і продемонструвати цінність міжнародного співробітництва.

"Тільки завдяки обміну, координації та співпраці ми зможемо стабілізувати світову економіку і повернути її до повноцінного здоров'ю", – додала Георгієва.

Глава МВФ нагадала, що, за даними Інституту міжнародних фінансів, з початку кризи інвестори вивели з ринків майже $42 млрд, що є найбільшим відпливом, який коли-небудь реєстрували.

Нагадаємо, станом на ранок 16 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 6506 людей, кількість заражених коронавірусом зросла до 168 598.

Як відомо, 3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 

13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Бізнес на коронавірусі: Як заробляють завдяки дефіциту масок і антисептиків

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme