Бізнес на коронавірусі: Як заробляють завдяки дефіциту масок і антисептиків

Лихо для когось – привід згуртуватися, а для когось – збагатитися. Дефіцитні маски і антисептики, що майже всюди зникли з аптек в перший тиждень, як в Україні з’явився корона вірус, тепер можна купити онлайн. Щоправда, в десять разів дорожче і невідомо якої якості

Бізнес на коронавірусі: Як заробляють за…
Колаж: Depo.ua

В Україні зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Станом на 13 березня в Україні зафіксовано одну смерть. З 12 березня до 3 квітня в країні введено карантин.

Оголошення про те, що масок і антисептиків нема зараз прикрашать майже всі аптеки в населених пунктах України. Скупивши антибактеріальні спреї і серветки, переляканий народ добрався вже до хлогексидину і етилового спирту. Скуповують вже навіть дешеві одеколони типу "Саша".

Масок, хоч лікарі і попереджують постійно, що це не захищає від коронавірусу, теж ніде нема. А там, де їх можна купити, ціни виросли в рази.

Це – скріншоти з дуже популярного в усьому світі китайського онйланмагазину. Раніше тут великим попитом користувалися зволожувальні і очищувальні маски для обличчя. Тепер – маски, які, за упередженням багатьох, можуть захистити від коронавірусу. В автоматичному перекладі це тут називається "коронавіра маски" і "маска для лица с гриппом". 

Націнки на маски і маніпулятивні оголошення

Як бачимо, коштує одна маска десь від 13 гривень. 

Посилка прийде, орієнтовно, в квітні чи травні, це на сайті також зазначається. Але підприємливі люди могли потурбуватися про це раніше і навіть з урахуванням епідемії коронавірусу і Китайського нового року, вони свої посилки вже отримали. Щоб тепер продавати в себе з націнкою. З якою - далі побачимо.

Медичні маски можна замовити онлайн і в Україні, від виробника за 10-15 гривень за штуку. Щоправда, до початку паніки ці маски коштували до п’яти гривень.

А оце - фото з мережевого супермакету в Києві. Одна маска коштує - 24 гривні. Чому так дорого - риторичне питання.

Поки одні роблять заробіток на різниці цін, інші – торгують масками, прямо стверджуючи, чи непрозоро натякаючи, що вони допомагають захиститися від коронавірусу.

 

Антисептики з невідомими складовими

Крім масок в Україні дефіцит санітайзерів – тобто засобів для очищення рук і поверхонь. Ну тобто як дефіцит – їх нема в аптеках, але онлайн можна купити. Щоправда, склад засобу в пляшечці ніхто не вказує, а для захисту від коронавірусу принципово, щоб в антисептику було 60% спирту. Тому замість антисептика є ризик купити рідину невідомого призначення, ще й отримати подразнення шкіри на додаток.

Саме таких антисептиків зараз дуже багато пропонується купити онлайн, причому розбіг цін суттєвий. Вказано, що це – українське виробництво. Вміст спирту не вказано. Є ще кілька видів санітайзерів раніше невідомих брендів, які зараз зустрічаються чи не в кожному другому оголошенні.

Фальшиві тести на коронавірус поки не продають, але враховуючи рівень паніки, за цим не заіржавіє. Пошук показує, що подібні запити вже є. А поки налякані люди масово скуповують противовірусні препарати і сперечаються в соцмережах, які з них кращі.

Масок нема тому, що їх продали за кордон?

Відсутність в Україні масок можна пояснити не тільки ажіотажем, а й контрабандними оборудками.  Підприємливі українці заробляють гроші на паніці не тільки своїх співгромадян. З початку епідемії ходили чутки, що в Україні маски скуповуються і у великих обсягах перепродаються за кордон. Розповідали про китайського підприємця, який скуповував маски взагалі по всьому світу, а потім роздавав на вулицях у себе на батьківщині. Про бізнесменів з Ізраїлю, які робили те ж саме і давали за одну маску чи не три долари.

Ексгенпрокурор Юрій Луценко, на своїй сторінці у Фейсбуці заявив, що в Україні за три місяці експортували понад 983,5 медичних масок.

Прем’єр Словенії в ефірі заявив, що з України їм пропонували купити велику партію масок за готівку – 1,2 млн євро, вони пристали на пропозицію, але німецькі перекупники були більш спритні. За словами прем'єра, Словаччина домовилася про купівлю 2 мільйонів

"Ми конкуруємо з кожною країною на загальному ринку. Ми вже приготували валізу з 1,2 млн євро готівкою і збиралися летіти за масками урядовим літаком. Але прийшов німецький перекупник, заплатив і купив їх", - сказав він, але не уточнив, з ким саме словацький уряд вів в Україні переговори щодо купівлі масок - приватною особою, підприємством або державною установою.

В аеропорту "Бориспіль" прикордонники зупинили заборонений експорт медичних масок, об'ємом півтори тони. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Twitter.

 

Коли в аптеках знову з'являться маски, які, нагадаємо, необхідно вдягати тим, хто почуває себе як мінімум застудженим, і необхідні всім антисептики - невідомо. Влада закликає мити руки з милом і сидіти вдома.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme