Мовний демарш: Посол Франції залишив Раду ЄС, де говорили лише англійською

Посол Франції в ЄС Філіп Леглі-Коста залишив дипломатичну зустріч у Брюсселі після того, як було вирішено використовувати тільки англійську мову

Французький посол залишив засідання Комітету постійних представників (Coreper), на якому мали розглядати бюджет ЄС на наступні сім років, повідомляє Depo.ua з посиланням на Politico.

Він відмовився підписати рішення Секретаріату Ради ЄС, в якому представників інших країн ЄС просили погодитися на використання лише англійської мови та перекладу англійською для зустрічей групи.

Один з дипломатів ЄС зазначив, що Рада "маневрувала процедурою прийняття рішення швидко і ефективно". Зазвичай, на зустрічах високого рівня забезпечується переклад декількома офіційними мовами ЄС.

Посол заявив, що Франція захищає "багатомовність та франкофонію", особливо всередині групи, яка обговорює мільярди євро доходів та витрат.

"Франція зажадала, щоб ті, хто бажає говорити своєю мовою, мали переклад", - зазначив один із дипломатів, який був присутній на зустрічі.

Довідка. Французька мова є однією з офіційних робочих мов ЄС. Проте її історична роль як традиційної мови міжнародної дипломатії в останні десятиріччя зменшилась внаслідок поширення англійської мови, особливо в ЄС, коли приєдналися нові країни, у тому числі країни Східної Європи та Балтії, де англійську частіше вивчають як другу мову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС