Меркель певна, що Німеччині за жодних умов не загрожує газова залежність від Росії

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель певна, що Німеччина потрапить у залежність від Росії через Nord Stream 2, але при цьому обіцяє диверсифікувати імпорт енергоносіїв

Про це вона заявила у Братиславі на спільній прес-конференції з прем'єр-міністрами країн Вишеградської групи, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Чи будемо ми залежати від Росії в світлі будівництва другого газопроводу? Я кажу - ні, якщо ми одночасно будемо займатися диверсифікацією", - сказала Меркель, зазначивши, що Росія постачала газ в Європу навіть за часів холодної війни.

Вона запевнила, що Німеччина "за жодних умов не поставить себе в залежність від однієї Росії", і нагадала про плани будівництва терміналів з прийому скрапленого газу.

Канцлерка повторила, що Берлін наполягає на збереженні транзиту газу через територію України, про що вона постійно говорить, за її словами, з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, 5 лютого Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту схвалив резолюцію, в якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти Росії та скасування будівництва "Північного потоку-2".

Франція підтримує зміну законодавства Європейського Союзу, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

В європейських країнах зростає занепокоєння через зростання потреби в газі, яку може задовольнити Росія, зробивши Євросоюз більш залежним.

Довідка: Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна