Франція вирішила забракувати "Північний потік-2", – ЗМІ

Франція підтримує зміну законодавства Європейського Союзу, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2"

Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung із посиланням на французькі урядові кола, передає Depo.ua.

Зазначається, що Париж планує підтримати перегляд так званої газової директиви під час голосування в ЄС, запланованого на цю п'ятницю, 8 лютого.

"Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим шкодити інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина", - сказали в Парижі.

Єврокомісія прагне отримати узгоджений набір енергетичних правил ЄС, які застосовуватимуться до морських трубопроводів, як це відбувається у випадку з наземними трубопроводами.

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

"Дотепер німці вважали Нідерланди, Бельгію, Австрію, Грецію та Кіпр своїми союзниками. Але цього недостатньо. Без Парижа федеральному уряду буде важко проголосувати так, щоб забезпечити його волю", - йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту схвалив резолюцію, в якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти Росії та скасування будівництва "Північного потоку-2".

В європейських країнах зростає занепокоєння через зростання потреби в газі, яку може задовольнити Росія, зробивши Євросоюз більш залежним.

Довідка: Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme