Македонський парламент не зумів проголосувати перейменування країни

Депутати Зборів (парламенту) Македонії другий день поспіль не змогли набрати необхідні 80 з 120 голосів, щоб внести поправки в конституцію для перейменування країни заради вступу в НАТО і ЄС

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

Депутати зборів в кінці жовтня необхідною більшістю в 80 голосів з 120 підтримали в першому читанні зміни до конституції за договором з Грецією про перейменування країни заради вступу в НАТО і ЄС.

Прем'єру Зорану Заєву вдалося зібрати необхідну кількість голосів за поправки до головного документу республіки, які передбачають додавання слова "Північна" перед назвою "Македонія" в усьому тексті, зміну преамбули конституції, гарантії незмінності кордонів і територіальної цілісності і заходи для підтримки діаспори за кордоном.

Після розгляду поправок в минулу середу, а потім в четвер мало відбутися остаточне голосування, але кілька разів воно переносилося через відсутність необхідних 80 голосів підтримки.

"Голова парламенту Талат Джафері переніс засідання на 12.00 (13.00 за Києвом – ред.) в п'ятницю", - повідомило ввечері в четвер національне агентство МІА.

Проблема виникла через небажання партії албанської меншини БЕСА, щоб в нових паспортах албанською мовою громадянство вказувалося як "македонське/громадянин Республіки Північна Македонія". Албанські політики вимагають прибрати з паспортів відсилання до національної приналежності і писати "із Македонії/громадянин Республіки Північна Македонія". Прем'єр Заєв весь день на переговорах з главою партії Білялом Касамі намагався знайти прийнятний варіант, який підтримали б і інші депутати, але не зміг.

Нагадаємо, 9 жовтня в Македонії стартував процес зміни назви країни.

17 жовтня парламент Македонії після трьох днів дебатів не виніс на голосування пропозицію уряду щодо внесення змін до Конституції для зміни назви країни на Республіку Північна Македонія.

2 листопада уряд Македонії затвердив текст парламентського проекту поправок до Конституції про перейменування держави.

Довідка: 30 вересня у Македонії відбувся референдум про нову назву країни.

На референдумі про нову назву Македонії цю зміну підтримали понад 90% його учасників, та сам референдум вважається таким, що не відбувся.

Питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни.

1 жовтня референдум про зміну назви Македонії визнали таким, що не відбувся, через низьку явку виборців.

Водночас НАТО та Єврорада закликали Македонію не втратити історичну можливість.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme