Парламент Македонії "забракував" зміну назви країни

Парламент Македонії після трьох днів дебатів не виніс на голосування пропозицію уряду щодо внесення змін до Конституції для зміни назви країни на Республіку Північна Македонія

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на македонське агентство МИА.

Сесія парламенту в середу, 17 жовтня, проходила без депутатів опозиційної партії VMRO-DPMNE і коаліції "За кращу Македонію". Вони оголосили, що відмовляються від дебатів, назвавши їх марними, і заявили, що не голосуватимуть за конституційні зміни.

Згідно з інформацією Balkan Insight, правлячій коаліції поки що не вистачає голосів для внесення змін до Конституції. На даний момент 72 депутата готові підтримати пропозицію уряду, тоді як необхідно мінімум 80 голосів.

Парламентська сесія продовжиться в п'ятницю, 19 жовтня. Очікується, що в цей день питання про зміну Конституції все-таки буде винесено на голосування.

Раніше прем'єр-міністр Зоран Заєв заявляв, що якщо парламент відмовиться прийняти угоду з Грецією, він оголосить дострокові вибори.

Нагадаємо, в Македонії стартував процес зміни назви країни.

Довідка: 30 вересня у Македонії відбувся референдум про нову назву країни.

На референдумі про нову назву Македонії цю зміну підтримали понад 90% його учасників, та сам референдум вважається таким, що не відбувся.

Питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни.

1 жовтня референдум про зміну назви Македонії визнали таким, що не відбувся, через низьку явку виборців.

Водночас НАТО та Єврорада закликали Македонію не втратити історичну можливість.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна