Лавров заявив, коли Росію виганятимуть з Ради Європи, вона піде сама

Міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров заявив, що Росія сама вийде з Ради Європи, якщо постане питання про її виключення

Про це він розповів у інтерв'ю телеканалу Euronews, повідомляє Depo.ua.

"Якщо вони хочуть виключити Росію з Ради Європи, ми їх так не потішимо, ми підемо звідти самі", - сказав Лавров, маючи на увазі опонентів, які можуть наполягати на замороженні членства РФ у статутних органах організації через регулярну несплату Москвою обов'язкових фінансових внесків.

Лавров також заявив, що Росія вважатиме нелегітимними усіх представників РЄ, які будуть обрані без участі російської делегації. Зокрема, у червні 2019 року відбудуться вибори генсека РЄ.

Лавров повідомив, що Росія спробує заблокувати можливість накладення на неї санкцій через Комітет міністрів Ради Європи.

"Ми будемо пропонувати, щоб Комітет міністрів РЄ ухвалив рішення, яке підтверджує непорушність цього статутного положення (про рівність прав усіх делегацій. – ред.). Якщо таке рішення буде заблоковано - це буде кроком, на який свідомо пішли ті, хто в своєму антиросійському "угарі" просто хоче РЄ поховати", - сказав він.

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Українські депутати в ПАРЄ "знищили" російську ТБ-пропагандистку державним гімном.

Водночас генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє Ради Європи зазначив, що якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

11 жовтня спікер Державної думи Росії В'ячеслав Володін звинуватив Раду Європи у нехтуванні засадами парламентаризму та відмові від діалогу.

Водночас Ягланд повідомив про рішення Росії не повертатися до роботи в ПАРЄ у січні 2019 року.

Він також пояснив, чому хотів бачити Росію в Раді Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія